Víme, kde budou rekonstrukční akce a dopravní omezení pro rok 2016 v Roudnici nad Labem

Rekonstruovaná ulice. Foto: archiv Město Roudnice n/L.
Rekonstruovaná ulice. Foto: archiv Město Roudnice n/L.

Roudnice n/L. - Roudnici nad Labem čeká v roce 2016 řada rekonstrukčních prací v rámci údržby komunikací a inženýrských sítí. Na radnici proběhla koordinační schůzka správců inženýrských sítí,na které proběhlo vyjasnění všech plánů a z nich plynoucích dopravních omezení.

Reklama

"Na setkání byl kromě místostarosty Františka Padělka a úředníků městského úřadu přítomen i ředitel RMS Martin Chudoba a dále zástupci, SVS, RWE, SÚS a SČVK, které se budou na pracích aktivně podílet," uvedl mluvčí města Jan Vancl.

SVS

V letošním roce dojde k rekonstrukci ulice Třebízského. Jedná se o časově náročnou akci. Dle podaných informací v brzké době dojde k předání staveniště zhotoviteli. Práce započnou do konce dubna a celá rekonstrukce potrvá 5 až 6 měsíců.

Na tyto práce má plynule navázat rekonstrukce kanalizace a vodovodu v Nerudově ulici. I přestože nezačne dříve, než po dokončení předchozí části, bude mít zásadní dopad na místní dopravní obslužnost. Proto byla SVS již předem požádána o prodloužení pracovní doby a práce na 7 dní v týdnu. Akce bude trvat 3 až 4 měsíce a objízdné trasy řešeny a komunikovány v dostatečném předstihu.

Dále jsou v plánu rozsáhlé opravy v ulicích Neklanova, Horymírova, Sámova a Krokova. Vzhledem k tomu, že se jedná o kombinovanou akci několika dalších subjektů (ČEZ – pokládka kabelů, firma RETE – optické kabely, RCE – realizace VO), je předpokládaná doba trvání prací stanovena až na 9 měsíců a bude třeba změn v autobusovém řádu MHD.

RWE

Rekonstrukce vedení plynu jsou plánovány pro ulici Žižkova a to po její pravé straně směrem do města. Firma RWE zde bude rušit starý plynovod na středotlaké zařízení protažením toho stávajícího. Práce proběhnou od regulační stanice u prodejny ELIT až k budově VOŠ a SOŠ. Další oprava, pravděpodobně bezvýkopová, proběhne v Pracnerově ulici. Termíny prozatím nebyly stanoveny.

SÚS

Opravy vozovky letos proběhnou především v ulici Kratochvílova a to od OD Billa k obchvatu. Zde nastává kolizní situace v s Městem, které zde plánuje realizovat výstavbu přechodu pro chodce a zastávky MHD. Město tak vybuduje ostrůvek a obruby, aby se v budoucnu již nemuselo zasahovat do již hotového koberce. Práce ze strany SÚS by měly probíhat ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře