Víme, jaké místo získal Vladimír Vlk. Pomohla legitimace ČSSD?

Vladimír Vlk na roudnickém zastupitelstvu. Reprofoto: MojePodřipsko.cz/MISVladimír Vlk na roudnickém zastupitelstvu. Reprofoto: MojePodřipsko.cz/MIS

ROUDNICE NAD LABEM - Dnes už bývalý zastupitel Roudnice nad Labem a lídr kandidátky ČSSD v posledních komunálních volbách Vladimír Vlk se k 31. červenci 2017 vzdal politické funkce.

Reklama

Vladimír Vlk byl viditelnou politickou postavou v roudnickém zastupitelstvu. Usilovně hrál roli nekompromisního opozičního zastupitele. Ale také nejprve zastánce a poté kritika vedení roudnické nemocnice.

Přestože po komunálních volbách 2014 Vladimír Vlk v roudnické politice nehrál významnou roli, podařilo se mu díky vládnímu angažmá ČSSD získat post člena dozorčí rady (od konce září 2014 do října 2015) v polostátním energetickém kolosu ČEZ.

Vladimír Vlk byl rovněž poradcem tehdejšího ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka a kromě jiného měl v gesci problematiku prolomení těžebních limitů na dole Bílina a ČSA na Mostecku.

Na konci června 2017 Vladimír Vlk oznámil, že se vzdá mandátu zastupitele města. Zdůvodnil to novou státní funkcí, u které je podle jeho slov neslučitelnost s mandátem zastupitele i členem politické strany.

O jakou funkci jde, veřejné v té době nezmínil.

MojePodřipsko.cz zjistilo, že Vladimír Vlk se od 1. srpna 2017 ujal vedení Energetického regulačního úřadu (ERÚ) jako jeden z pěti radních.

Kromě Vlka, je členem úřadu, kterému šéfovala Alena Vitásková, čtveřice odborníků z energetiky: Vladimír Outrata (dosavadní místopředseda ERÚ a nyní předseda rady ERÚ), Jan Pokorný (bývalý místopředseda ERÚ), Rostislav Krejcar (na ERÚ již pracoval, naposledy vyučoval na ČVUT), Vratislav Košťál (právník, vedl právní oddělení ČEPS).

Pouze u Vlka se ale spekuluje (např. Euro.cz), že do funkce byl zvolen vládou jako člověk blízký k ČSSD. Vlk je také prezentován jako odborník na teplárenství.

Co má ERÚ na starosti?

Například udělování licencí k výrobě, distribuci a obchodu s energiemi. Stanovení plateb za distribuci a přenos elektřiny a plynu. Usměrňování cen tepla pro koncové zákazníky nebo ochrana zájmů zákazníků a spotřebitelů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj
ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí
Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online

Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku
Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň
OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech


Komentáře