Ve Štětí zakázali podomní prodej. V některých případech i pochůzkový

Radnice ve Štětí. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Radnice ve Štětí. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Štětí - Ve Štětí zastupitelé na posledním loňském zasedání rozhodli o zákazu podomního prodeje. V novém nařízení byl schválen tržní řád.

Reklama

"Nový tržní řád jasně stanovuje místa, kde a při jakých příležitostech může probíhat  různý stánkový prodej a co všechno musí tito prodejci splňovat, jinak budou ze města vykázáni. Většina prodejců by měla nadále využívat především zázemí vybudované při bývalé městské tržnici, dnes obchodním centru," konstatoval štětský místostarosta Miroslav Andrt (ČSSD).

"Pouze různé pojízdné provozovny s potravinami a podobným zbožím mají vyčleněno místo na Mírovém náměstí. Chceme v té souvislosti vyzvat všechny spoluobčany, aby v případě zjištění, že se po městě nebo po bytových domech pohybují jacíkoliv podomní prodejci včetně všech možných nabízečů různých služeb, přes dealery elektřiny, pojištění, rádoby výhodných půjček až po agenty s teplou vodou, aby neprodleně kontaktovali Městskou policii a tuto skutečnost oznámili," uvedl štětský místostarosta.

Výjimku mají pouze organizátoři veřejných sbírek nebo pochůzkový prodej v době konání tradičních kulturních akcí. "Nový tržní řád, který kromě úřední desky naleznete i na webových stránkách města, se vztahuje nejen na samotné Štětí, ale platí i ve všech devíti spádových vesnicích," dodal Miroslav Andrt.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře