Ve Štětí řeší vypsání referenda proti hazardu. Rozhodnou v červenci?

Ve Štětí rozhodují o referendu proti hazardu. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu
Ve Štětí rozhodují o referendu proti hazardu. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu

Štětí - Ve Štětí se schyluje k zásadnímu rozhodnutí. Na červencovém mimořádném zasedání zastupitelstva vedení města bude řešit, zda vypíše referendum proti nulové toleranci hazardu ve městě.

Reklama

"Obdrželi jsme petici. Nyní musíme zkontrolovat, zda je vše po formální stránce v pořádku," sdělil na dotaz MojePodřipsko.cz místostarosta Štětí Miroslav Andrt (ČSSD). Právě petice byla jedním z bodů na zastupitelstvu konaném minulý týden.

"Nechci předjímat. Musíme petiční archy zkontrolovat, zda je potřebný počet podpisů, zda jsou platné. Také musíme dodržet legislativní lhůty. V červenci budeme mít mimořádné zatsupitelstvo, na kterém budeme otázku vypsání referenda řešit," konstatoval Miroslav Andrt. "Řádné zastupitelstvo je až v září. Abychom to vše stihli, je nutné svolat mimořádné zasedání."

Ve Štětí proti hazardu bojuje zejména Milan Rygl ze Strany zelených. Ten chce dosáhnout vypsání referenda, které by mělo zodpovědět otázku, zda si občané města přejí zakázat herny. O stejný pokus se pokouší prostřednictvím Strany zelených i v Litoměřicích a Lovosicích.

Podobné iniciativy jsou i v jiných městech na severeu Čech. Ovšem zastupitelstva v Jablonci nad Nisou, Bílině, Mostě, Chomutově či Teplicích se k podobným aktivitám nevyjádřila kladně a vypsání referenda se brání.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře