Ve Štětí řeší vypsání referenda proti hazardu. Rozhodnou v červenci?

Ve Štětí rozhodují o referendu proti hazardu. Foto: archiv Ústí BEZ hazarduVe Štětí rozhodují o referendu proti hazardu. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu

Štětí - Ve Štětí se schyluje k zásadnímu rozhodnutí. Na červencovém mimořádném zasedání zastupitelstva vedení města bude řešit, zda vypíše referendum proti nulové toleranci hazardu ve městě.

Reklama

"Obdrželi jsme petici. Nyní musíme zkontrolovat, zda je vše po formální stránce v pořádku," sdělil na dotaz MojePodřipsko.cz místostarosta Štětí Miroslav Andrt (ČSSD). Právě petice byla jedním z bodů na zastupitelstvu konaném minulý týden.

"Nechci předjímat. Musíme petiční archy zkontrolovat, zda je potřebný počet podpisů, zda jsou platné. Také musíme dodržet legislativní lhůty. V červenci budeme mít mimořádné zatsupitelstvo, na kterém budeme otázku vypsání referenda řešit," konstatoval Miroslav Andrt. "Řádné zastupitelstvo je až v září. Abychom to vše stihli, je nutné svolat mimořádné zasedání."

Ve Štětí proti hazardu bojuje zejména Milan Rygl ze Strany zelených. Ten chce dosáhnout vypsání referenda, které by mělo zodpovědět otázku, zda si občané města přejí zakázat herny. O stejný pokus se pokouší prostřednictvím Strany zelených i v Litoměřicích a Lovosicích.

Podobné iniciativy jsou i v jiných městech na severeu Čech. Ovšem zastupitelstva v Jablonci nad Nisou, Bílině, Mostě, Chomutově či Teplicích se k podobným aktivitám nevyjádřila kladně a vypsání referenda se brání.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé
Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna


Komentáře