Ve Štětí pokračuje petice proti hernám. Chce referendum o zákazu hazardu

Ve Štětí by se mohlo konat referendum proti hazardu. Foto: archiv Policie ČR
Ve Štětí by se mohlo konat referendum proti hazardu. Foto: archiv Policie ČR

Štětí - I ve Štětí by se mohlo konat referendum proti hazardu. Avšak záleží to na množství podpisů, které mohou místní hlasování vyvolat.

Reklama

"Referenda chceme vyvolat i v okolních městech, například v Lovosicích a Štětí. Navíc podobné iniciativy již existují v Ústí, Bílině a dalších městech," řekl pro MojePodřipsko.cz Milan Rygl, který za Stranu zelených koordinuje boj s hazardem v celém Ústeckém kraji.

Ve Štětí zastupitelé o hazardu hlasovali v půli března 2014. "Zastupitelé odhlasovali vyhlášku o regulaci hazardu, která umožňuje provoz stejného množství hracích automatů a heren jako před přijetím této vyhlášky," konstatoval tehdy Milan Rygl. "Všech 95 hracích automatů mohli zastupitelé podle zákona o loteriích zakázat. Místo toho pokračuje provoz heren bez významného omezení."

Proto Milan Rygl chce iniciovat ve Štětí referendum, které by se mělo konat na podzim jako součást komunálních voleb. Pokud by se obyvatelé města na základě platného referenda rozhodli pro úplný zákaz hracích automatů ve městě, pro zastupitele by to bylo závazné rozhodnutí.

Referendum chtějí zelení vyvolat i v Litoměřicích a Lovosicích.

ČTĚTE: Kauza hazard: Ve Štětí se vyhláškou nic nezměnilo, tvrdí Milan Rygl

Kauza hazard: Vyhlášku o hernách město Ústí nad Labem připravuje pod vlivem hazardní lobby

Stop hazardní lobby chtějí i v Litoměřicích a Lovosicích. Má být referendum proti hernám

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře