V roudnickém parku Josefa Hory je moderní volnočasové hřiště nejen pro děti

Pohled na dětské hřiště v parku Josefa Hory. Foto: archiv Město Roudnice n.L.
Pohled na dětské hřiště v parku Josefa Hory. Foto: archiv Město Roudnice n.L.

ROUDNICE NAD LABEM - V parku Josefa Hory v Roudnici nad Labem je již otevřeno nové velké volnočasové hřiště.

Reklama

Po téměř tříměsíční rekonstrukci bylo otevřen moderně vybaven volnočasový prostor s celou řadou, pro Roudnici zcela nových, herních prvků.

Rekonstruovaná plocha o rozloze 1580 m2 obsahuje herní prvky pro všechny dětské věkové kategorie.

Například rámovou řetězovou houpačku, prolézací labyrint se skluzavkou, přeskakovací plochy na pružinách, šplhací tyče, balanční a zvukové prvky nebo síťovou prolézačku. Prostor pro menší děti je situován do severní části hřiště, prostor pro ty větší v části jižní.

Obě části předěluje plocha z EPDM granulátu se dvěma zemními trampolínami. Na ně pak navazuje dráha ze stejného materiálu, kterou děti mohou využít pro jízdu na odrážedlech a tříkolkách, ale také k běhu a dalším aktivitám. Oblíbeným prvkem je i v navazující ploše umístěná velká šplhací pyramida.

Součástí stavby jsou i související ne­zbytné plošné úpravy terénu, rekultivace, založení trávníků, a výsadba alejových stromů. Zelené plochy v prostoru bývalého hřiště, degradované častým pohybem, byly nahrazeny propust­nými zpevněnými dopadovými plochami. V okolí herních prvků však budou trávníky obnoveny a do prostoru no­vého hřiště byly vysazeny malé kvetoucí stromy.

Došlo k doplnění stávajícího mobiliáře. Zhotovitelská firma ho repasovala a doplnila dalšími prvky, ze­jména realizací betonového sedacího schodiště, které poslou­ží i jako propojovací prvek mezi dvěma terasami dětského hřiště, dále pak lavičkami s opěradlem i bez opěradla, kruhovými lavičkami kolem stromů a novými odpadkovými koši.

Reklama

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře