V roudnické nemocnici bude stávka. Na petici je přes 300 podpisů zaměstnanců

Plakát s avízem o stávce. Reprofoto: Facebook/Boj za záchranu roudnické nemocnice podruhé
Plakát s avízem o stávce. Reprofoto: Facebook/Boj za záchranu roudnické nemocnice podruhé

ROUDNICE NAD LABEM - Dusná atmosféra, která by se dala krájet. Tak vypadá situace uvnitř Podřipské nemocnice. Defenzivní stav se ale zřejmě mění v ofenzivu. Hlavní protest je naplánován na středu 20. června 2018 od 17 hodin.

Reklama

Mezi zaměstnanci se hovoří o nepřátelské mediální kampani i o pokusu nepřátelského převzetí Podřipské nemocnice s poliklinikou.

"Jakub Zavoral (50% spoluvlastník - pozn.red.) zastupován právníky Penty dosáhl 4.6.2018 jmenování hmotně právního opatrovníka do nemocnice. Samosoudce v Ústí nad Labem rozhodl na základě žaloby Jakuba Zavorala a ve zdůvodnění uvádí jako hlavní důvod vytunelování 73 mil. Kč z nemocnice na účet soukromé firmy a okradení Jakuba Zavorala osobou Tomáše Krajníka," stojí v dopise zveřejněném na webu AC24.cz.

SOUVISEJÍCÍ: V Roudnici to vře. Na nemocnici byl ustanoven opatrovník, chystají se protesty

"Je to nesmysl, na důkaz stačí výpis z účtu nemocnice - jednalo se o krátkodobou pravidelnou půjčku /faktoring/ - nemocnice si půjčí na výplaty začátkem měsíce, vyplatí výplaty a když přijdou peníze od VZP, tak se půjčka bez přeplatku za stejných podmínek jako u banky soukromé firmě vrátí," je napsáno v textu.

"Pan Zavoral, resp. Penta tak nečeká na vyřešení majetkového sporu a na základě jasné lži paralyzuje dosavadní úspěšné vedení nemocnice a ve svých Denících devastuje Tomáše Krajníka jako zloděje," je v textu na AC24.cz.

"Situace s nucenou správou je neudržitelná, to žádná firma nevydrží dlouho, protestujeme proti důvodu jmenování opatrovníka, který je lživý," stojí na konci dopisu.

Naopak Jakub Zavoral, druhý společník, podle Lidových novin rozhodnutí soudu přivítal. „Jeho (opatrovníka - pozn.red.) jmenování je zárukou toho, že již nebude ohrožena stabilita nemocnice a nebude docházet k odklánění finančních prostředků z nemocnice,“ citovaly Lidové noviny Zavorala.

"Náš zájem o nemocnici v Roudnici trvá. Navíc kdybychom získali i Litoměřice, nabízí se zde celá řada zajímavých synergií," uvedla pro květnový městský zpravodaj Roudnické noviny ředitelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková.

Závodní výbor Odborového svazu ve zdravotnictví v Podřipské nemocnici svolal na úterý 19. června 2018 mezi 9. a 10. hodinou výstražnou stávku.

Zaměstnanci podepisovali i petici.

"Podepsalo ji přes 300 zaměstnanců. Přesné číslo nevím, ale skoro všichni. Výslovně odmítlo asi 5 lidí," řekl na dotaz MojePodřipsko.cz primář chirurgie Ondřej Krajník.

"Úterní stávka je poprvé v historii nemocnice, trvají na ní odbory a zřejmě přijedou i celostátní odbory," dodal.

Reklama

Hodnocení

2.4 hvězdiček / Hodnoceno: 10x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře