V roudnické Libušině ulici jsou nové podzemní kontejnery

Lokalita, kde budou podzemní kontejnery. Foto: archiv Město Roudnice n.L.
Lokalita, kde budou podzemní kontejnery. Foto: archiv Město Roudnice n.L.

Roudnice n/L. - V Roudnici nad Labem vznikají podzemní kontejnerová stání pro tříděný odpad. První z nich bude v nejbližších dnech dokončeno v Libušině ulici a další mají následovat.

Reklama

„Jedná se o lokalitu, která si opatření žádala již několik let a Městu se teď konečně v spolupráci s roudnickým podnikem Meva podařilo najít a realizovat vhodné řešení. Zásadní výzvou pro nás bylo najít místo, kde by nedošlo k narušení stávajících inženýrských sítí a nalezení takového pozemku bylo velmi obtížné," řekl roudnický místostarosta Jiří Řezníček (ANO).

V tuto chvíli jsou již usazeny čtyři kontejnery o objemu 3 m³ do betonových jímek a v dalších dnech proběhnou dokončovací práce - zádlažba a finální osazení vhozy pro papír, plast a sklo.

Celkové náklady činí 782 923 Kč. Vybudování kontejnerů je financováno z rozpočtu města i dotace - ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí.

„Podzemní kontejnery sice nejsou levné, ale situace na některých místech začínala být dlouhodobě neúnosná. Nová stanoviště budou nejen estetická, ale pojmou i více tříděného odpadu. Ještě tento rok je plánujeme realizovat na dalších dvou místech a to z vlastních zdrojů v ulici Okružní a také Vrchlického, kde dojde k pronájmu pozemku firmě Meva, která zde na své náklady umístí polozapuštěné kontejnery," dodal starosta Vladimír Urban (SpR).

Stávající kontejnery v Libušině ulici nebudou odstraněny, ale přesunuty na nejvíce vytížená stanoviště tříděného odpadu. Změna se tak pozitivně projeví i v dalších lokalitách města.

ČTĚTE: Roudnické děti se dočkají dopravního hřiště. Má stát do 3 milionů

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře