V Roudnici začne sezóna svozu bioodpadu

Nádoba na biomasu. Foto: archiv BIOM.cz
Nádoba na biomasu. Foto: archiv BIOM.cz

Roudnice n/L. - V Roudnici nad Labem bude opět zahájen pravidelný svoz biodpadů v roce 2016 z vybraných lokalit města a v příslušném termínu je tedy možné přistavit ke svozu sběrnou nádobu.

Reklama

Do nádob patří rostlinný odpad ze zahrady, jako je listí, tráva, plevel, větve, dále zbytky jídel, včetně potravin s prošlou zárukou, zbytky ovoce, zeleniny, slupky, výkaly drobných domácích zvířat. Naopak do nádob na bioodpad nepatří maso, kosti, uhynulá zvířata, olej z potravin, obaly od potravin ze skla, plastu, kovu.  Celkový objem svezeného bioodpadu určeného k dalšímu využití v roce 2015 činil 510,66 tun.

Harmonogram svozu

První svoz bioodpadu bude probíhat v třináctém týdnu tj. 30., 31. března a 1.dubna 2016. Poslední svoz v roce 2016 bude proveden ve čtyřicátém sedmém týdnu tj. 23.,24. a 25. listopadu 2016.

Každý lichý týden ve středu, počínaje středou 30.3.2016, v těchto ulicích: Štěpárna, Na Hradčanech, Prokopova, Jeronýmova, Sladkovského, Hochmanova, Hálkova, Krabčická, Chelčického, Palackého, Dobrovského, Houskova, V Úvoze, Tylova, Kolárova, Erbenova, Bezejmenná, Lidická, Švermova, Očkova, Rvačov, Riegrova, Nad Skalami, Třebízského, Havlíčkova, B. Němcové, Kap. Jaroše,  Zahradnická.

Každý lichý týden ve čtvrtek, počínaje čtvrtkem 31.3.2016, v těchto ulicích: V Uličkách, Pod Hostěrazem, U Parku, Na Výšině, Máchova, U Zvonice, Komenského, Bezručova, Alšova, Mánesova, Jiráskova, Smetanovo nám., Farského, Čechova, Vrchlického, Libušina, J.Hory, Stadická, Horymírova, Neklanova, Krokova, Sámova, Podluská, Přemyslova, Dr. Slavíka, Švagrovského, T. G. Masaryka, Alej 17. Listopadu, Školní, Kratochvílova, Žižkova, Špindlerova, Na Rybníčku, Barákova , K.Jeřábka

Každý lichý týden v pátek, počínaje pátkem 1.4.2016, v těchto ulicích: K Řípu, Přímá, Na Čihadlech, Za Rozhlednou, Řipská, 9.května, 1.Máje, Chvalínská, Hracholuská, Na Vyhlídce, Na Výsluní, Potoční, V Borku, Zahradní, Židovická, Na Kolečku, Sluneční, Krátká.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře