V Roudnici se diskutuje o podobě rekonstrukce kulturního domu

Kulturní dům Říp. Foto: archiv Město Roudnice n.L.Kulturní dům Říp. Foto: archiv Město Roudnice n.L.

ROUDNICE NAD LABEM - Jak bude vypadat podoba rekonstruovaného kulturního domu Říp. O tom se diskutuje v pondělí 5. června 2017 od 18 hodin přímo v budově na Husově náměstí v Roudnici nad Labem.

Reklama

"Město Roudnice nad Labem již delší dobu postrádá kulturní zařízení odpovídající jeho aktuálním potřebám. Na tento problém v uplynulých letech poukázal i průzkum veřejného mínění v rámci příprav strategického plánu. I proto vedení města Roudnice nad Labem přišlo se záměrem jeho rekonstrukce," konstatoval mluvčí města Jan Vancl.

"Současný stav kulturního domu značně omezuje roudnické občany v jeho využití. Zaslouží si takové, které jim poskytne dostatečnou možnost kulturního vyžití. Proto Rada města rozhodla o zpracování studie jeho rekonstrukce a na jejím základě dále i přípravě odpovídajícího projektu," řekl k záměru rekonstrukce František Padělek, místostarosta města.

Zastupitelé měli možnost si prohlédnout nejen studii, ale i přímo budovu kulturního domu, včetně jeho zázemí. Následným rozhodnutím bylo ekonomickému odboru městského úřadu zadáno zjištění možností financování této nákladné rekonstrukce.

"Současný stav projektu napovídá, že celková cena rekonstrukce se bude řádově pohybovat v hodnotě asi 60 mil. Kč, což samozřejmě není malá částka. Město musí hledat vhodný způsob jejího financování. Rada města proto rozhodla navrhnout Zastupitelstvu využití některé z výhodných úvěrových nabídek bankovních ústavů v ČR. Konkrétní částka však bude jasná až ve chvíli vyhodnocení nabídek v rámci případného výběrového řízení," vysvětlil místostarosta František Padělek.

Zastupitelstvo města na svém posledním zasedání souhlasilo s volbou hledání řešení realizace financování oprav touto cestou a nyní nastal čas důkladného seznámení veřejnosti s tímto záměrem.

"V současné době máme již dostatek podkladů k tomu, abychom mohli o tomto projektu informovat i vás, občany města, tedy veřejnost. Proto se vedení města rozhodlo v pondělí 5. června zorganizovat veřejné projednání rekonstrukce kulturního domu s cílem seznámit veřejnost s detaily tohoto záměru. Kromě nás, vedení města, budou samozřejmě přítomni příslušní odborníci, tedy záruka toho, že se vám dostane kvalitních odpovědí na veškeré vaše otázky," dodal místostarosta František Padělek.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj
ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí
Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online

Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku
Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň
OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech


Komentáře