V Roudnici řeší hazard. Veřejnost se má vyjádřit, jakou zvolit regulaci

Herna, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Herna, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Roudnice n/L. - I po komunálních volbách je stále ožehavé téma hazard. Zda ho zrušit, či nikoliv. O regulaci hazardu na území města Roudnice nad Labem se budou bavit politici s občany města.

Reklama

"V průběhu uplynulých měsíců byla v Roudnici řešena otázka zákazu hazardu. Ten byl dlouhodobě přehlíženým negativním jevem, který se zásadně projevuje nejen na občanském soužití obyvatel města, ale především rodinách chorobných hráčů. Na tento fakt v dubnu 2014 poukázal MUDr. Tomáš Petrák předložením petice, která byla signována několika sty občany našeho města," připomněl mluvčí města Jan Vancl.

"Městské zastupitelstvo na tuto výzvu reagovalo a na základě jeho rozhodnutí byl ekonomickým odborem MěÚ vyhotoven návrh obecně závazné vyhlášky. Ta však na posledním zasedání nebyla schválena kvůli protichůdným hlasům z veřejnosti," konstatoval mluvčí města.

Město připravuje na 19. listopadu 2014 od 17 hodin v sále kulturního domu na Husově náměstí veřejné jednání, zda na území města Roudnice nad Labem zachovat, omezit nebo úplně zakázat provozování sázkových her, loterií a výherních hracích automatů, videoloterijních terminálů.

"Diskuse je svolána na základě dvou podaných žádostí k projednání zastupitelstvem – první je pro úplný zákaz provozování těchto zařízení a druhá pro jejich zachování. Veřejného jednání se zúčastní členové zastupitelstva města Roudnice nad Labem, pozváni budou i odborníci a zástupci provozovatelů VHP a VLT," dodal Jan Vancl.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře