V Roudnici nad Labem je nově omezena pohotovost pro dospělé

Roudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czRoudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Roudnice n/L. - Změna ordinační doby lékařské pohotovostní služby pro dospělé se zabezpečením péče pro děti a dorost v Roudnici nad Labem.

Reklama

Ke zkrácení ordinačních hodin dochází na základě smlouvy mezi Krajským úřadem, Městským úřadem a poskytovatelem (roudnickou nemocnicí). Nemocnice dlouhé roky poskytovala péči nad rámec smluvně domluvených časů, po celých 24 hodin.

"Dojít k tomuto rozhodnutí nebylo jednoduché, protože se jako rodinná nemocnice snažíme vždy hledat cesty jak zajistit co nejkomplexnější, kvalitní a vysoce profesionální služby i přes potíže a ekonomické restrikce českého zdravotnictví. Bohužel velmi kritická situace ve zdravotnictví nás nutí přijmout toto opatření a provozovat pohotovost pouze v rozsahu jako ostatní nemocnice. Přes naši snahu domluvit se s několika pojišťovnami na proplacení provedené péče, se situace prozatím nevyřešila a velká část péče poskytnuté v roce 2015 zůstává neuhrazená," uvedl Tomáš Krajník, ředitel nemocnice.

"Preventivním omezením pohotovostní péče, neohrozíme hlavní, tzn. akutní zdravotní péči, tak jak je tomu ve většině okolních zdravotnických zařízení, ale zároveň, z důvodu vyčerpání finančních prostředků, nemůžeme dlouhodobě dotovat takový rozsah pohotovostní péče z vlastních zdrojů," doplnil.

Podle Tomáše Krajníka akutní nedostatek zdravotnického personálu na trhu práce také zásadně zvyšuje náklady v tomto roce a je nezbytné zajistit dostatek prostředků na provoz zdravotnického zařízení. "Běžně také dochází k zneužívání lékařské pohotovostní péče v nočních hodinách, a tím k neodůvodněnému přetěžování našeho personálu, který se musí soustředit na skutečně akutní případy."

"Podpora města této veřejné služby, kterou akutní a pohotovostní péče bezesporu je, se za posledních několik let limitně blíží nule. Dochází tak pouze k přeposílání peněz na lékařskou pohotovostní službu z rozpočtu kraje prostřednictvím města. Toto je také důvodem proč dochází od 1.1.2016 ke změně provozu dle existující smlouvy o poskytování LPS," vysvětlil ředitel roudnické nemocnice.

Akutní péče na všech lůžkových odděleních bude probíhat beze změn po celých 24 hodin.

Nové provozní doby jsou následující: stanoviště Roudnice nad Labem, (provozovatel: Podřipská nemocnice s poliklinikou Roudnice nad Labem, s.r.o.), adresa ordinace: Alej 17. Listopadu 1101, 413 01 Roudnice nad Labem, areál nemocnice ordinace LPS pro dospělé se zabezpečením péče pro děti a dorost:

Po až Pá od 18:00 do 21:00 hod. So, Ne, Sv. od 8:00 do 17:30 hod. (polední přestávka od 12:00 do 12:30 hod.).

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017
Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?

Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé


Komentáře