V Roudnici nad Labem bude Betlémské světlo

Betlémské světlo. Foto: archiv Skauti Roudnice n/L.
Betlémské světlo. Foto: archiv Skauti Roudnice n/L.

Roudnice n/L. - Každoročně je v Betlémě během slavnostní mše zažehnut a posvěcen oheň symbolizující Nadějí, Víru, Společenství a další ušlechtilé ctnosti, Betlémské světlo. Tento oheň je pak předán skautům, kteří mají za úkol ho pomocí promyšlené sítě různých tras, zastávek a předání udržovat a tak přepravit až skoro k vám domů.

Reklama

Roudničtí skauti budou oheň přebírat v sobotu 20. prosince 2014 ve 11.42 hodin na vlakovém nádraží a pak ho dopraví na recepci hotelu Vavřinec, do kaple na hřbitově, do kostelní kapličky, domova důchodců v Sámově ulici a k lidem, kteří o světlo stojí, ale nemohou si pro něj sami dojít.

Ať už jste věřící nebo nejste, Ježíšek, který se narodil v Betlémě, je symbolem našich Vánoc, proto plamínek, zažehnutý v jeho rodišti, pro řadu lidí k Vánocům neodmyslitelně patří.

Skoro každý doma na Štědrý večer zapaluje svícen, nebo chodí zažehnout někomu svíčku na hřbitov, nebylo by hezké zapálit tento ohněm, který něco znamená? Betlémské světlo bude k vyzvednutí jak na vlakovém nádraží, tak potom na výše uvedených místech nejméně do Štědrého dne.

Autor: Lenka Cejhonová - Drobek

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře