V Roudnici má vzniknout komplex krytého bazénu a letního koupaliště

Vizualizace letního koupaliště v Roudnici nad Labem. Zdroj: Město Roudnice n.L., H Projekt, Sportovní projekty - architektonický ateliér
Vizualizace letního koupaliště v Roudnici nad Labem. Zdroj: Město Roudnice n.L., H Projekt, Sportovní projekty - architektonický ateliér

ROUDNICE NAD LABEM - Měl by vzniknout komplex krytého bazénu a letního koupaliště, nabízející celoroční možnost koupání a plavání. To slyšeli lidé od vedení města v Roudnici nad Labem na veřejném projednání.

Reklama

"Roudničtí radní veřejnosti představili svůj záměr dokončení koupaliště. Vedení města zadá zpracování projektu. Realizace dostavby je plánována do konce tohoto volebního období," informoval mluvčí města Jan Vancl.

Tématem letošní druhé veřejné diskuse s radními byla realizace dostavby letního koupaliště na Zálabí, kterou roudnická radnice již delší dobu připravuje.

Podle vedení města naváže tak na nově rekonstruovaný krytý plavecký bazén, který koupališti poskytne potřebné technologické zázemí.

Koupaliště by se, dle představené studie, mělo skládat ze tří funkčních celků.

Tím hlavním je víceúčelový bazén rozdělený na část plaveckou, se čtyřmi plnohodnotnými plaveckými dráhami, a rekreační, připojenou průplavem, o celkové ploše 480 m2 a hloubce až 1,6 m.

Nabídne atrakce jako houpací záliv, šplhací síť, lanový most s lekníny, vodní číši, chrliče, dnovou perličku nebo trubková masážní lehátka.

Dalším je bazén sloužící k bezpečnému dojezdu z tzv. ploché skluzavky a uzavřeného tobogánu. Vstup na tyto atrakce bude zajištěn venkovním schodištěm.

Chybět nemá ani místo určené těm nejmenším návštěvníkům. V dětském bazénu, o celkové ploše 80 m2 a hloubce 0,1 – 0,4 m, je plánována nerezová skluzavka, stříkací zvířátko, vodní ježek, zvon a žlabová fontánka.

"Jedná se o velmi nákladný záměr, který si, dle předběžných odhadů, vyžádá investici 50 – 70 milionů korun. Dalším krokem bude zadání zpracování projektu, který tuto částku upřesní," uvedl starosta František Padělek.

SOUVISEJÍCÍ: Roudnice plánuje dostavět koupaliště. To mnoho let chátrá

Reklama

Hodnocení

3.17 hvězdiček / Hodnoceno: 12x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře