V Roudnici kraj zrekonstruuje dva mosty. Přidá i kruháč u Podlusk

Z výstavby okružní křižovatky v Libochovicích. Foto: archiv MojeLibochovice.cz
Z výstavby okružní křižovatky v Libochovicích. Foto: archiv MojeLibochovice.cz

Roudnice n/L. - Ústecký kraj získal evropské dotace pro financování dopravních staveb. Opraví dva mosty a vybuduje i okružní křižovatku u Podlusk.

Reklama

Konkrétně se jedná o rekonstrukci mostního objektu č. 24049-1 Roudnice n. L. a rekonstrukci mostního objektu č. 24049-1A Roudnice n. L. Připravena je i výstavba okružní křižovatky Roudnice n.L. – Podlusky.

Tyto stavby jsou v rámci balíku staveb, konkrétně 17 dopravních staveb v Ústeckém kraji, na které jsou přiznány eurodotace.

Vlastní stavební práce spočívají buď v celkové demolici a v následném postavení nového mostu, nebo v sanaci nosných konstrukcí mostu, či bude provedena výměna mostní desky. Dojde k aplikaci nových hydroizolací, vybudování nových říms, do kterých bude osazeno buď zábradelní svodidlo, nebo zábradlí. Následně budou položeny nové živičné vrstvy silnice. Na některých mostech bude nově položen chodník. U některých mostů  dojde k vybudování nových mostních závěrů.

Rekonstrukce mostů bude probíhat buď při úplné uzavírce, nebo u některých mostů charakterem formou částečné uzavírky komunikace. Dále se plánuje výstavba okružní křižovatky.

U "kruháče" Roudnice – Podlusky se jedná o přestavbu (rozšíření) stávající provizorní okružní křižovatky na okružní křižovatku o větším průměru. Středový objekt bude v obou případech od vozovky oddělen zvýšeným obrubníkem a ozeleněn. Kolem středových ostrovů je navržen pojízdný prstenec pro zajištění průjezdu nadrozměrných vozidel. Prstenec je ohraničen silničním obrubníkem. Vybudováním uvedených OK bude zajištěno zvýšení plynulosti dopravy.

Reklama

Hodnocení

1.83 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře