V Roudnici bude regulován pohyb psů po městě. Jak zaplatit poplatek?

Radnice v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Radnice v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - Roudničtí zastupitelé schválili podobu nové obecně závazné vyhlášky, která jasně vymezí jak pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství, tak vymezení prostoru pro jejich volné pobíhání na celém území města.

Reklama

"Rada města v minulosti doporučila vyloučit vstup psů do vybraných prostor, jako jsou parky a dětská hřiště. Dobré zkušenosti s podobnými vyhláškami jsou v okolních městech (Štětí, Lovosice a Litoměřice)," uvedl mluvčí města Jan Vancl.

"Kromě nižší pravděpodobnosti napadení občanů nebo zvířat volně se pohybujícími psy pomůže vyhláška při snižování znečišťování města psími výkaly. Přístup psů na dětská hřiště je sice v současnosti řešen, resp. zakázán provozními řády, ale tyto jsou právně obtížně vymahatelné a ani jejich soustavné porušování neukázněnými chovateli psů nelze jednoduše sankcionovat," sdělil Jan Vancl.

Poplatky za psy

Ekonomický odbor Městského úřadu Roudnice nad Labem upozorňuje občany, že poplatek za psy je splatný k 30.6.2015. Poplatek lze zaplatit buď hotově na pokladně města nebo složenkou, která bude v průběhu května rozesílána a nebo převodem na účet 107 – 7369240217/0100, variabilní symbol rodné číslo majitele psa (na koho je pes přihlášen).

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře