V centru Roudnice nad Labem jsou trable s dopravou. Do konce září 2019 probíhá oprava důležité ulice

Michálkova ulice. Foto: archiv Město Roudnice nad Labem
Michálkova ulice. Foto: archiv Město Roudnice nad Labem

ROUDNICE NAD LABEM - V Michálkově ulici v Roudnici nad Labem probíhá rekonstrukce vozovky. Od pondělí (22.7.2019) bude zahájeno kompletní frézování živičného povrchu, které se neobejde bez omezení provozu. Doprava má být řízena semafory.

Reklama

Povrch vozovky v Michálkově ulici je ve špatném stavu, místy i propadlý po rekonstrukci plynovodu.  Navíc stávající uliční vpusti jsou umístěny příliš daleko od obrub lemujících komunikaci, což má za následek špatné odvádění povrchové dešťové vody.

Probíhající rekonstrukce je rozdělena na dvě části.  První řeší výměnu konstrukce vozovky na levé polovině komunikace ve směru od křižovatky ulic Michálkova/Řipská s tím, že před realizací nových konstrukčních vrstev bude provedeno zhutnění výkopu právě po rekonstrukci plynovodu.

Oprava druhé části vozovky pak spočívá v obnově jejího stávajícího povrchu, včetně přilehlého parkovacího pruhu. Součástí prací je i výměna a posunutí uličních vpustí ke stávajícím obrubám, které jsou stále v dobrém stavu, a proto nemusí být vyměněny.

"Stavební práce se bohužel neobejdou bez omezení dopravy. Vzhledem k tomu, že součástí projektu je odtěžení poloviny uličního prostoru, počítá se s jejím řízením za pomoci semaforů. Pokládky živičných směsí, vyžadující kompletní uzavření ulice, budeme provádět o víkendu, abychom dopravu omezovali co nejméně,“ řekl stavbyvedoucí Jan Ekrt.

Rekonstrukce Michálkovy ulice má být dokončena nejpozději do 30. září 2019.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře