Ústecký kraj schválil memorandum o spolupráci se spolkem Labe Arena

Veslařský areál v Račicích. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Veslařský areál v Račicích. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Štětí, Račice - V příštím roce a následujících letech se na račickém kanále uskuteční velké sportovní akce ve veslování a kanoistice. Na Štětsku vzniká Labe Arena a memorandum o spolupráci se spolkem schválili na pondělním (15.12.2014) jednání ústečtí krajští zastupitelé.

Reklama

Olympionik Martin Doktor na zastupitelstvu vyzdvihl významné evropské a celosvětové sportovní akce na račickém kanále, které budou od roku 2015 ve sportovním areálu na Štětsku.

Podle zástupců spolku Labe Arena již byla uzavřena memoranda o spolupráci s městy Štětí a Hoštka, také s obcí Záluží a nově s Račicemi.

Do račického areálu se v přištím roce má investovat 82 milionů korun z prostředků investičních prostředků ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Podle Michala Kurfirsta jsou připraveny novinky. Labe Arena má nové logo, račický areál bude určen pro veslování a kanoistiku a další aktivity pro mládež. "Na rok 2015 se připravuje MS juniorů a ME kanoistů. Připravujeme výstavbu nového objektu," řekl zastupitelům.

"Město Štětí schválilo strategii a rozpočtový výhled s investicemi do Labe Areny, byl založen spolek Labe Arena, který může být příjemcem dotace. Jsou vytvořeny podmínky pro přípravu reprezentace, dále všestranný vývoj dětí, bude zajištěna medializace Ústeckého kraje a připravuje se pořádání vrcholných akcí," uvedl Michal Kurfirst. Obhajoval tím, proč by Ústecký kraj měl projekt podporovat i dotacemi. "Příjemcem dotace a vlastníkem objektu bude spolek Labe Arena," doplnil.

Podle starosty Štětí Tomáše Ryšánka se město připojilo k memorandu. "Zapsali jsme se do spolku Labe Arena, chápeme to jako se lépe zpropagovat a jako výspa Ústeckého kraje se vyšvihnout do popředí. Máme několik akcí, které přímo či nepřímo podpoří Labe Arenu. Chápeme to šířeji a přejeme si vstup Ústeckého kraje do spolku," řekl krajským zastupitelům.

Zastupitelé v hlasování schválili memorandum o spolupráci mezi Ústeckým krajem a spolkem Labe Arena.

ČTĚTE:  Štětí plánuje investovat 33 milionů do parkoviště v Hněvicích a dvou hřišť

Ve Štětí vznikne Labe Arena. Má být součástí olympijského centra v Račicích

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře