U vlakového nádraží v Hněvicích vznikne přestupní terminál

Před nádražím v Hněvicích by mohlo vzniknout nové parkoviště. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Před nádražím v Hněvicích by mohlo vzniknout nové parkoviště. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Štětí, Hněvice /VÍME PRVNÍ/ - Výrazná modernizace přednádražního prostoru se chystá u vlakového nádraží v Hněvicích na Štětsku. Město plánuje vybudovat parkoviště pro auta, Ústecký kraj zase chce propojit vlaky s autobusy.

Reklama

Nové parkoviště ve stylu P+R má vzniknout u hněvické železniční stanice. To chce postavit a zafinancovat město Štětí, za přispění dotace. "Projekt modernizace v navržené a již schválené podobě jsme pozastavili, neboť ho přepracujeme a budeme reagovat na nové okolnosti," řekl pro MojePodřipsko.cz starosta Štětí Tomáš Ryšánek.

Původně parkoviště mělo mít zhruba 65 míst pro auta. Nyní bude více. "Kapacita by se měla zvýšit na 80 míst, odborníci to nyní přepočítávají, aby vše odpovídalo normám," nastínil plány starosta Štětí.

Ústecký kraj navíc nově chce hněvický dopravní uzel vybudovat jako přestupní termínál. "To nebylo v plánu, ale kraj chce postupně tento model vytvářet po celém Ústeckém kraji, kde se na tom dohodne s Českými drahami," vysvětlil Tomáš Ryšánek.

Právě ČD původně nechtěly autobusy k nádraží vpouštět, nyní by měla být integrace terminálu. "Má být vytvořen systém hrana plus hrana, tedy z vlaku na autobus a opačně. Chybět nemá ani elektronický informační systém," přiblížil koncepci štětský starosta.

"Město chce získat evropskou dotaci, neboť parkoviště je především pro obyvatele spádových obcí, kteří přijedou autem, zaparkují a přesednou na vlak. Řešíme individuální dopravu. Kraj projekt připravuje po své linii, kdy se domlouvá s ČD a řeší veřejnou dopravu," dodal Tomáš Ryšánek.

ČTĚTE:  Štětí plánuje investovat 33 milionů do parkoviště v Hněvicích a dvou hřišť

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře