Tunelování roudnické nemocnice?! Ekonomika je výborná, tvrdí opatrovník

Nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ROUDNICE NAD LABEM - Účelová mediální kampaň s cílem vyvolat chaos. Tak vypadá po dvou měsících květnová anabáze, kterou živila některá média.

Reklama

Fake news, informační válka, trollové.

Tak lze s nadsázkou nazvat období od května do července 2018. Cílem bylo zřejmě vyvolat paniku a poškodit vedení Podřipské nemocnice s poliklinikou.

Na začátku června 2018 bylo Krajským soudem v Ústí nad Labem rozhodnuto o tzv. hmotně-právním opatrovníkovi. Některá média se rozhodla to dát do souvislostí s údajným "vyváděním" peněz z roudnické nemocnice.

SOUVISEJÍCÍ: Jakub Zavoral zaměstnancům podíl nemocnice prodat nechce. Slíbil ho Pentě, potvrdil

Kvůli tomu 20. června 2018 protestovali zaměstnanci a veřejnost na roudnickém náměstí.

Zástupce hmotně právního opatrovníka Jan Mašek vidí situaci jinak.

"Můžeme říct, že ekonomika nemocnice je zcela stabilní. Nedá se říct, že by byla jakýmkoli způsobem do budoucna ohrožena –proti jiným zdravotnickým zařízením je hospodaření nemocnice vlastně ve výborných číslech, takže pacienti ani zaměstnanci nemusí mít vůbec žádné obavy," uvedl podle Českého rozhlasu Sever Jan Mašek.

Právě opatrovník zkoumá hospodaření a investice v Podřipské nemocnici. Tu vede jako výkonný ředitel Tomáš Krajník, kterému byla pozastavena prokura.

SOUVISEJÍCÍ: V Roudnici to vře. Na nemocnici byl ustanoven opatrovník, chystají se protesty

O obnovení i případné zrušení opatrovníka by měl rozhodovat krajský soud 8. srpna 2018. K tomuto datu se upírají i zaměstnanci nemocnice. Pokud bude jednání odročeno či rozhodnuto opět v neprospěch Tomáše Krajníka, může opět vypuknout stávková pohotovost.

O nemocnici má zájem investiční skupina Penta prostřednictvím Penta Hospitals CZ. Té chce podíl prodat 50% společník Jakub Zavoral. Právě na Zavorala podal Tomáš Krajník trestní oznámení pro údajnou pomluvu.

Reklama

Hodnocení

3.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře