Štětí trápí znečištěné ovzduší. Nejen z Mondi, ale i mělnické elektrárny

Papírna Mondi. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Papírna Mondi. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Štětí - Obavy ze znečištěného ovzduší mají obyvatelé Štětí a štetského regionu. Město usiluje o umístění trvalé měřící stanice, zatím navázalo spolupráci s ústeckým zdravotním ústavem.

Reklama

Co vlastně obyvatelé Štětska dýchají? Na to se stále více ptají lidé z regionu, kteří se zajímají o kvalitu životního prostředí. V průmyslovém městě na to musí radnice reagovat, vyplynulo z fóra v rámci projektu Zdravé město Štětí.

Dlouhodobé problémy s místní papírnou Mondi vyústily v sestavení výboru pro životní prostředí, které bude poradním orgánem zastupitelstva ve Štětí. Nechybí v ní ani zástupce Mondi, továrna se rozhodla navázat komunikaci s veřejností po letech mlčení.

Zástupce radnice uvedl, že město jedná s ústeckým zdravotním ústavem. Ten by měl zajistit nezávislé měření ovzduší, aby se zjistilo, co lidé ve městě dýchají. Cílem je ve měste vybudovat trvalou měřící stanici, která by byla součástí celostátní sítě měřících stanic.

Kromě místní papírny Mondi je jedním z výrazných znečišťovatelů i jiný zdroj, a to mělnická elektrárna. Dále je ve městě silný provoz kamionové dopravy, v budoucnu by lokalita měla být zatížena i nově vybudovanou pilou.

ČTĚTE:  Ve Štětí bude obří pila. Stát Rakušanům odpustí až 498 milionů na dani

Mondi Štětí dostalo pokutu. Firma je dlouhodobě problémová

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře