Štětí plánuje investovat 33 milionů do parkoviště v Hněvicích a dvou hřišť

Před nádražím v Hněvicích by mohlo vzniknout nové parkoviště. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Před nádražím v Hněvicích by mohlo vzniknout nové parkoviště. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Štětí, Hněvice - Získat celkovou dotaci 33 milionů korun a investovat je do infrastruktury v rámci projektu olympijského centra v Račicích. To je plán štětské radnice.

Reklama

"To je nešťastná interpretace Ústeckého kraje a mě se na to nikdo nezeptal. Je to nesmysl. S račickým kanálem to vůbec nemá nic společného," reagoval pro MojePodřipsko.cz starosta Štětí Tomáš Ryšánek na informace, že by město mělo vložit během následujících let až 33 milionů korun do olympijského centra a Labe Arény.

"Je to jen zastřešeno v rámci jedné akce olympijského centra. Miliony se mají týkat Labe Arény, což je naše štětská loděnice. Těch 33 milionů je ale na infrastrukturu ve městě," doplnil Tomáš Ryšánek.

"Jsou to dvě hřiště, jedno na 3. Základní škole a druhé na stadionu, kde proběhne rekonstrukce. Pak je to parkoviště na vlakovém nádraží Hněvice," upřesnil starosta Štětí.

"Jsou to investice, které podnikneme jen za předpokladu, že na to seženeme dotaci. Teď otevírá ROP Severozápad, tak to zkusíme. Nejsou to investice, které bychom jako město dávali do cizího subjektu," dodal Tomáš Ryšánek.

ČTĚTE:  Do Račic zamíří během deseti let 300 milionů korun

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře