Štětí bude zapojeno do integrované dopravy Prahy a Středočeského kraje

Autobus. Foto: archiv Arriva
Autobus. Foto: archiv Arriva

Štětí /VÍME PRVNÍ/ - Nejen integrovaná doprava Ústeckého kraje, ale i společný projekt dopravního systému Prahy a Středočeského kraje je připraven pro město Štětí. Do města bude zajíždět linka z Mělníka číslo 369.

Reklama

Hlavní město Praha a Středočeský kraj usilují o vznik společného dopravního systému, který zatraktivní používání veřejné dopravy ve společném metropolitním regionu. K termínu 7. dubna 2015 se připravuje spuštění pilotního projektu společné integrace dopravy v oblastech Neratovicka a Mělnicka.

Toho využije i město Štětí, kam bude zajíždět autobusová linka. Páteřní linkou pro Neratovice bude číslo 348, do Mělníka pojede rychlíková linka 349 a také páteřní zastávková linka 369 vedená až do Štětí.

Hlavní autobusové spojení Neratovic a Mělníka s Prahou totiž v současné době není zahrnuto ani do systému Pražské, ani Středočeské integrované dopravy.

Cílem pilotního projektu je vyzkoušet komplexní řešení veřejné dopravy zapojením všech autobusů i železnice pro obsluhu regionu severně od hlavního města, a to včetně místní MHD v Mělníce a Neratovicích. Výhody plynoucí z možnosti cestovat na jeden jízdní doklad a využívat předplatní jízdné ocení cestující zejména na trasách Praha - Neratovice a Praha - Mělník.

Nově integrované linky z Mělníka a Neratovic budou ukončeny u stanice metra C Ládví, vybrané spoje dojedou až k nemocnici na Bulovce. Posílen bude také provoz dosavadních integrovaných autobusů z Neratovic ke stanici metra C Letňany.

„Integrace také zjednoduší orientaci v jízdních řádech - autobusové linky budou mít krátké a pravidelné intervaly a navíc pojedou všechny z jednoho místa, odpadne tak váhání, zda jet od jednoho z východů stanice metra Nádraží Holešovice nebo od metra na Ládví. Páteřní linkou pro Neratovice bude číslo 348, do Mělníka pojede rychlíková linka 349 a také páteřní zastávková linka 369 vedená až do Štětí," uvedl Pavel Procházka, pověřený řízením ROPID.

"Pro město a jeho obyvatele nejde o žádnou významnou změnu. Na autobusovou dopravu směr Mělník doplácíme ztrátovost v úseku Štětí - hranice kraje (u Ješovic) cca 15 tisíc korun měsíčně. Tato cena se dle nové smlouvy s dopravcem (ČSAD Mělník) nezmění," uvedl pro MojePodřipsko.cz starosta Štětí Tomáš Ryšánek.

"Nemění se ani počet spojů na Mělník a do Prahy. Takže cestující zaznamenají pouze dvě změny. Konečná nebude v Holešovicích, ale v Ládví - což je nepodstatné, jelikož v obou stanicích staví metro. A v případě, že si zakoupí nějakou časovou jízdenku, tak i mírně uspoří na jízdném," dodal starosta Štětí.

Reklama

Hodnocení

1.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře