Skončí vedoucí roudnického sociálního odboru Legnerová?

Domov důchodců v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Domov důchodců v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - Kauza s Domovem důchodců v Roudnici nad Labem po zveřejnění výsledků auditu hospodaření může mít dohru na radnici. Ohrožena je pozice vedoucí sociálního odboru na roudnickém městském úřadě.

Reklama

MojePodřipsko.cz se pokusilo získat stanovisko Moniky Legnerové k výsledku auditu hospodaření Domova důchodců. Marně. Vedoucí úřednice na zaslané dotazy nereagovala.

Přitom právě její odbor má v kompetenci sociální zařízení, rozdělování financí na sociální služby a následně kontrolu. V případě Domova důchodců nezávislý auditor zjistil, že došlo k několika pochybením. Případem se má zabývat policie.

Pozornost se nyní upírá i na Moniku Legnerovou. Poté, co bylo zvoleno nové zastupitelstvo a rada města, její pozice je méně pevná, než bylo v době, kdy ve vedení města působil zastupitel a dříve i místostarosta Libor Svět. Redakci to potvrdilo několik zdrojů z prostředí radnice. Ředitelem Domova důchodců byl v auditovaném období Eduard Kaplan.

Auditor v auditorské zprávě uvedl, že "došlo k neoprávněnému zaúčtování cestovního příkazu ve výši 145 318 korun." Dále podle mluvčího města Jana Vancla auditor upozornil na to, že mzdové ohodnocení některých pracovníků Domova důchodců bylo v porovnání s dalšími podobnými ústavy v okrese se stejným rozsahem služeb neúměrně vysoké.

"Zpráva auditora upozorňuje, že došlo k neoprávněnému naložení s finančním bonusem ve výši 227 359 korun, který dostávají klienti Domova důchodců od společnosti, u které Domov důchodců odebírá zdravotnický materiál. Tento bonus měl být použit ve prospěch klientů Domova důchodců," uvedl Jan Vancl. "Tento bonus v roce 2013 byl vyplacen poradenské společnosti za ekonomické konzultace, o kterých auditor nezjistil, zda byly poskytnuty."

ČTĚTE: Na bývalé vedení Domova důchodců míří trestní oznámení

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře