Rygl s referendem proti hazardu uspěl i v Lovosicích. Debakl pro zastupitelstvo

Milan Rygl před zastupitelstvem města Lovosice. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Milan Rygl před zastupitelstvem města Lovosice. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Lovosice, Štětí - Milan Rygl, který kandiduje za Stranu zelených do zastupitelstva města Štětí, uspěl se svým tažením proti hazardu i v Lovosicích.

Reklama

Nikoliv 20. září, ale 10. a 11. října 2014 se v Lovosicích uskuteční referendum o hazardu. Soud vyhověl navrhovateli a původní datum schválené zastupitelstvem zrušil.

Lovosice zažijí první místní referendum. Občané města se v době konání říjnových komunálních voleb mohou vyjádřit k tomu, zda si přejí na území města zrušit hrací automaty či videoterminály. Jinými slovy, zda si přejí zakázat hazard.

Pokud referendum bude platné (minimálně 35% účast a vyslovení ano na otázku), město by mělo zcela omezit hazard do 31.12.2015.

Přestože město u Krajského soudu v Ústí nad Labem argumentovalo proti určení termínu v době voleb, soud argumenty drtivě rozmetal. Kritika postupu města a zastupitelstva je doslova drtivá.

Soud se navíc zastal zmocněnce přípravného výboru pro konání místního referenda Milana Rygla, který vystoupil na srpnovém zastupitelstvu. Soud například konstatoval, že zastupitelé v tomto bodu vedli jednání v rozjitřené atmosféře. Doslova je v usnesení napsáno, že "zastupitelstvo bylo vedeno velmi konfrontačně".

ČTĚTE:  Rozhodnuto. Soud nařídil, aby ve Štětí referendum bylo s komunálními volbami

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře