Roudničtí radní znovu projednají pokutu nemocnici, kterou navrhl Vladimír Vlk

Vladimír Vlk na roudnickém zastupitelstvu. Reprofoto: MojePodřipsko.cz/MIS
Vladimír Vlk na roudnickém zastupitelstvu. Reprofoto: MojePodřipsko.cz/MIS

Milionová pokuta pro Podřipskou nemocnici s poliklinikou má dohru. Po zasedání roudnického zastupitelstva to vypadalo, že špitál bude potrestán za to, že rok nefungovalo porodnicko-gynekologické oddělení. Situace po středečním zasedání radních se může změnit.

Reklama

K revokaci usnesení zastupitelů směřuje rozhodnutí radních, že nemocnice musí zaplatit smluvní pokutu za to, že nedodržela v provozu jeden primariát. To se roudnické nemocnici nepodařilo z důvodu odchodu lékařů v důsledku snahy Všeobecné zdravotní pojišťovny neprodloužt se zdravotnickým zařízením smlouvu.

Kvůli tomu se konala demonstrace 17. listopadu 2012 i veřejné slyšení v Senátu, následně projednávání na plénu a odhlasování usnesení. Ve věci záchrany roudnické nemocnice se z města angažoval jak starosta Vladimír Urban, tak místostarosta Pavel Šrytr či zastupitel Vladimír Vlk (oba ČSSD).

Již před demonstrací z roku 2012 bylo mezi roudnickými zastupiteli téma milionové pokuty, která vyplývá ze smlouvy. Tehdy starosta Vladimír Urban i zastupitel Vladimír Vlk byli proti uplatnění pokuty.

"Budeme o tom jednat. Vnímám to jako vyšší moc, tudíž by pro majitele nemocnice neměly vyplývat nějaké sankce," řekl tehdy pro Litoměřický deník starosta Vladimír Urban. To zastupitel Vladimír Vlk uvedl: "Smlouvu jsem si přečetl a jsou v ní sankce. Je to ale vyšší moc a rozhodnutí VZP majitelé těžko ovlivní. Budeme se o tom jistě bavit. Vnímám to tak, že je zachováno aspoň něco."

Oba zastupitelé minulý týden hlasovali opačně. Oba se vyslovili pro udělení milionové pokuty s odkazem na smlouvu. Spolu s nimi i Libor Svět, Eva Chocholatá, Lenka Selčanová, Pavel Šrytr, Miroslav Pém, Zdeněk Kubínek, Václav Mazák, Vladimír Jurčík, Alena Machová, Jiří Brodský.

"Přehodnotil jsem otázku jednoho milionu korun. Všem zastupitelům i radním se omlouvám. Dostal jsem nedostatečné informace. Musím souhlasit s doktorkou Chocholatou. Zpětně jsem se podíval na dopisy pana Chocholatého a v dopise z července 2012 pan primář upozorňuje na to, že nemá zprávy o nových lékařích. Takže lidé (lékaři) skutečně odcházeli. Asi ze strany nemocnice nebyl zájem o to, aby se obnovilo gynekologicko-porodnické oddělení," konstatoval na zastupitelstvu Vladimír Vlk.

ČTĚTE: Nemocnice chce provozovat domov důchodců. Radnice ji ale udělila milionovou pokutu

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře