Roudnickým Domovem důchodců se zabývá policie. Bude někdo obviněn?

Domov důchodců v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Domov důchodců v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - Velká kauza ve městě pod Řípem. Policie vyšetřuje hospodaření bývalého vedení Domova důchodců v Roudnici nad Labem. Na základě výsledků auditu má rozklíčovat spletité obchodní vztahy a případně najít viníka.

Reklama

"V návaznosti na zjištění auditora se rada města usnesla učinit příslušné právní kroky. Celou věc převzala Policie ČR, která v současné době případ dále zpracovává," sdělil na dotaz MojePodřipsko.cz mluvčí města Jan Vancl.

Kauza roudnického domova důchodců je citlivé téma. Figuruje v ní i bývalý zastupitel města. Což vyplývá ze zveřejněných informací.

"Zpráva auditora upozorňuje, že došlo k neoprávněnému naložení s finančním bonusem ve výši 227 359 korun, který dostávají klienti Domova důchodců od společnosti, u které Domov důchodců odebírá zdravotnický materiál. Tento bonus měl být použit ve prospěch klientů Domova důchodců," uvedl začátkem listopadu 2014 Jan Vancl. "Tento bonus v roce 2013 byl vyplacen poradenské společnosti za ekonomické konzultace, o kterých auditor nezjistil, zda byly poskytnuty."

Auditora zaujala mimo jiné poradenská firma, která měla smlouvu s Domovem důchodců. Mluvčí města Jan Vancl na přímý dotaz MojePodřipsko.cz odmítl specifikovat, které osoby auditor označil.

"Nemohu poskytnout informace o účastnících tohoto případu. Stejně tak nemohu spojovat s případem pana Libora Světa ani další konkrétní osoby, či podávat informace o jejich smluvních vztazích," reagoval.

MojePodřipsko.cz požádalo mluvčího města o poskytnutí auditu, ve kterém mají být popsány klíčové smluvní vztahy mezi subjekty. A také konkrétní "nestandardní" kroky. Avšak poskytnutí auditu Jan Vancl odmítl. "Zveřejnění výsledků provedeného auditu není v návaznosti na výše uvedené informace v zájmu města Roudnice nad Labem," reagoval.

Z již zveřejněných informací je známo, že auditor zjistil, že "došlo k neoprávněnému zaúčtování cestovního příkazu ve výši 145 318 korun." Dále měl auditor upozornit na to, že mzdové ohodnocení některých pracovníků Domova důchodců bylo v porovnání s dalšími podobnými ústavy v okrese se stejným rozsahem služeb neúměrně vysoké.

V auditovaném období byl ředitelem Domova důchodců Eduard Kaplan.

Podle Jana Vancla má nové vedení města zájem na vyřešení kauzy. "Vedení města v tuto chvíli čeká na výsledek vyšetřování Policie ČR a rozhodnutí příslušného soudu, ze kterého bude případně vyvozovat další závěry," konstatoval.

ČTĚTE:  Kauza Domov důchodců. Můj audit teprve proběhne, abych viděla, do čeho vstupuji, říká Lenka Nová

Libor Svět: Muž, který skutečně ovládá roudnickou radnici

Eduard Kaplan skončil. Radní odvolali ředitele domova důchodců

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře