Roudnický radní Pavel Elias staví novou buňku ANO po puči v Ústí nad Labem

Pavel Elias. Foto: archiv ANO
Pavel Elias. Foto: archiv ANO

Roudnice n/L. - Radní města Roudnice nad Labem Pavel Elias je momentálně klíčovou postavou, která musí nově vybudovat buňku hnutí ANO v Ústí nad Labem. Krajský předseda dostal od Andreje Babiše za úkol po puči v krajském městě najít nové členy.

Reklama

Referentka dotací z městského úřadu v Lovosicích Věra Nechybová byla zvolena primátorkou Ústí nad Labem. Stalo se tak po rozkolu v ústeckém ANO, které se rozdělilo na dvě frakce.

Frakce, ve které je i Nechybová, se postarala o odvolání svého straníka Josefa Zikmunda z primátorské funkce. Skončil i náměstek Martin Mata či bývalý ústecký předseda ANO Pavel Štěpař, který vykonával post radního.

Celostátní předsednictvo nakonec rozhodlo, že oblastní sdružení zcela zruší a všichni budou zbaveni členství.

Novou buňku i s novými členy dostal od Andreje Babiše za úkol založit Pavel Elias, pomáhá mu krajský manažer Jakub Komárek. Dohlížet na to z titulu funkce člena celostátního předsednictva má Richard Brabec, ministr životního prostředí.

Oblastní sdružení má "nabrat" nové členy, kteří budou čekateli na členství. Zda do nově vznikající buňky budou přijati i bývalí členové z tzv. pučistické frakce, není jasné.

ČTĚTE:  ANO zrušilo buňku v Ústí nad Labem, členy vyloučilo. Babiš mluví o puči

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře