Roudnický Park Josefa Hory prochází rekonstrukcí. Vznikne i nové hřiště

Park Josefa Hory. Foto: archiv Město Roudnice n. L.
Park Josefa Hory. Foto: archiv Město Roudnice n. L.

ROUDNICE NAD LABEM - Do konce května 2019 má být rekonstruovaná část Parku Josefa Hory v Roudnici nad Labem. Rodinám s dětmi nabídne prostor pro pohyb i relaxaci.

Reklama

Park je jedním z nejvýznamnějších rekreačních míst v Roudnici nad Labem.

"Cílem této investiční akce je posílení rekreačního potenciálu tohoto parku tak, aby byl vy­užíván zejména místními rodinami s dětmi. Stavba je přitom maximálně ekologická a ohleduplná k okolí," tvrdí mluvčí města Jan Vancl.

Nové hřiště bude zcela otevřeným prvkem celé parkové úpravy.

Rekonstruovaná plocha o rozloze 1580 m2 bude obsahovat herní prvky pro všechny věkové kategorie dětí, například rámovou řetězovou houpačku, prolézací labyrint se skluzavkou, přeskakovací plo­chy na pružinách, šplhací tyče, balanční a zvukové prvky nebo síťovou proléza­čku. Prostor pro menší děti bude situo­ván do severní části hřiště, prostor pro ty větší v části jižní.

"Obě části budou předěleny plochou z EPDM granulátu se dvěma zemními trampolínami a naváže na ně dráha ze stej­ného materiálu, kterou budou moci děti využít pro jízdu na odrážedlech a tříkol­kách, ale také k běhu a dalším aktivitám. V navazující ploše zhotovitel také umístí velkou šplhací pyramidu," nastínil mluvčí města.

Součástí stavby jsou i související ne­zbytné plošné úpravy terénu, rekultivace, založení trávníků, a výsadby alejových stromů. Trávníkové plochy v místě stá­vajícího hřiště jsou v současnosti degradovány častým pohybem. Dojde proto k jejich nahrazení propust­nými zpevněnými dopadovými plochami . V okolí herních prvků budou obnoveny trávníky a dále pak do prostoru no­vého hřiště vysazeno 12 kusů malých kvetoucích stromů. V ploše není plánováno kácení žádné stávající dřeviny, dojde pouze k přesazení jednoho mladšího buku.

"Současných mlatových chodníků se stavba nijak nedotkne. Navážeme na ně novými zpevněnými plochami pro pěší uživatele hřiště ve shodné konstrukci a s kvalitnější krycí vrstvou. Stávající mobiliář bude repasován a doplněn dalšími prvky, ze­jména realizací betonového sedacího schodiště, které poslou­ží i jako propojovací prvek mezi dvěma terasami dětského hřiště, dále pak lavičkami s opěradlem i bez opěradla, kruhovými lavičkami kolem stromů a novými odpadkovými koši," uvedl Jan Vancl.

Práce o celkové ceně 3 950 569 Kč vč. DPH má zhotovitelská firma Gartensta plus  dokončit do 24. května 2019.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře