Roudnický obchvat. Ústecký kraj má získat poslední pozemky za tržní cenu

Silniční obchvat, ilustrační foto. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Silniční obchvat, ilustrační foto. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. /EXKLUZIVNĚ/ - Roudnické ANO, které mělo ve volebním programu výstavbu roudnického obchvatu, za poslední půlrok podle informací MojePodřipsko.cz připravovalo plán, jak urychlit komplikovaný převod pozemků od soukromých vlastníků do majetku Ústeckého kraje, aby výstavba silnice mohla začít.

Reklama

Restituční nároky, pozemky získané v dražbě a pár metrů čtvrečních jedné majitelky, bez kterých ale nebylo možné zahájit výstavbu silnice, která se stala jedním z hlavních témat v Roudnici nad Labem. Dokonce byla volebním tahákem hnutí ANO.

Nyní se zdá, že došlo k dohodě a na silnici se skutečně začne pracovat.

Město Roudnice nad Labem totiž požádalo Ústecký kraj, aby zastavilo proces vyvlastňování u nejspornějšího případu, kdy majitelka pár metrů čtvrečních požadavala poměrně vysokou částku. Schylovalo se tak k procesu vyvlastňování.

Ovšem nyní město přišlo s požadavkem, aby Ústecký kraj vyvlastňovací proces zastavil s tím, že došlo k dohodě o odkupu za běžnou tržní cenu.

"V tuto chvíli jsou tedy poslední potřebné pozemky připraveny k odprodeji Ústeckému kraji za běžnou tržní cenu. Požádali jsme proto krajský úřad o zastavení procesu vyvlastnění a nyní by již nic nemělo bránit opětovnému zařazení obchvatu do krajského plánu a jeho realizaci v nejbližším možném termínu," uvedl roudnický starosta Vladimír Urban.

Pokud kraj pozemky získá do svého vlastnictví, výstavba roudnického obchvatu by se mohla opět dostat do plánu realizovaných nových silnic. Pro projekt však kraj bude muset získat finance, které by asi žádal z nějakého dotačního programu. V minulosti se počítalo s financováním z ROP Severozápad, tento dotační titul je ale už minulostí.

ČTĚTE:  Roudnický obchvat? Prostě to neuděláme

Kraj jedná s majitelem pozemku pod roudnickým obchvatem

Dostavba roudnického obchvatu čeká na zákon, kvůli restituci

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře