Roudnický obchvat? Prostě to neuděláme

Silniční obchvat, ilustrační foto. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Silniční obchvat, ilustrační foto. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. /EXKLUZIVNĚ/ - Přetrvávající komplikace brzdí zahájení stavebních prací na roudnickém obchvatu. Ústecký kraj, jako investor, stále nemá všechny pozemky.

Reklama

"Do doby než budou vyřešeny majetkoprávní vztahy, není možné požádat o dotaci," sdělila pro MojePodřipsko.cz mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Odbor investiční ústeckého krajského úřadu zadal v roce 2009 zakázku na zpracování projektové dokumentace na obchvat Roudnice nad Labem  (také pod názvem Nová komunikace u města Roudnice nad Labem, původně Obchvat silnic II/240 a II/246 Roudnice nad Labem).

Od té doby se ale toho příliš nezměnilo. Přestože kraj před třemi lety připravil výběrové řízení na zhotovitele s cílem požádat o evropskou dotaci, nakonec stavební práce nezačaly. Nejprve byl tendr zrušen, poté bylo zastaveno čerpání evropských dotací z ROP Severozápad, nakonec do hry vstoupil spekulant s pozemky a církevní restituce.

"Pozemky dotčené církevní restitucí jsou  vyřešeny – Ústecký kraj je nabyl od SPÚ bezúplatným převodem, neboť v souladu se zákonem č. 428/2012 Sb. pozemky potřebné pro budoucí komunikaci nebyly příslušné církvi vydány," objasnila mluvčí kraje.

"U nevypořádaných pozemků od dvou vlastníků (v obou případech jde o fyzické osoby) v jednom případě již bylo vydáno prvoinstanční rozhodnutí o vyvlastnění a odvolací orgán toto rozhodnutí zrušil a vrátil (s právním názorem co je nutno doplnit) prvoinstančnímu správnímu orgánu k dalšímu řízení; ve druhém pokud nedojde k dohodě, bude rovněž přistoupeno k vyvlastnění," upřesnila Lucie Dosedělová.

SOUVISEJÍCÍ: Kraj jedná s majitelem pozemku pod roudnickým obchvatem

Dostavba roudnického obchvatu čeká na zákon, kvůli restituci

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře