Roudnický obchodní dům Prior Říp je na prodej

Obchodní dům Říp v Roudnici nad Labem. Foto: archiv Prior Česká republika
Obchodní dům Říp v Roudnici nad Labem. Foto: archiv Prior Česká republika

Roudnice nad Labem - Společnost Prior Česká republika a její vlastník, česká společnost Le cygne sportif groupe, plánuje rozprodat portfolio bývalých socialistických obchodních domů po celém Česku. Jedním z nich je i Říp v Roudnici nad Labem.

Reklama

Současný vlastník objektu hledá kupce, který by zastaralý obchodní dům v centru Roudnice nad Labem na rohu Špindlerovy třídy a Aleje 17. listopadu odkoupil a případně zrekonstruoval. Vyplývá to z realitní inzerce i vyjádření zástupce firmy pro Hospodářské noviny.

Roudnický "obchoďák" byl vyřazen ze seznamu rekonstrukcí a modernizací současným vlastníkem. Tím je společnost Prior Česká republika, jejímž jediným vlastníkem je Le cygne sportif groupe. Ta převzala část portfolia někdejšího československého řetězce obchodních domů Prior. Momentálně má 16 obchodních domů po celém Česku.

Privatizací si zhruba 60 obchodních domů rozdělilo několik firem. Některé se pustily do modernizace. To je třeba příklad Chomutova, kde z Prioru vznikla Chomutovka. Naopak některé rozhodly o demolici a vzniku zcela nové nákupní galerie. To se událo v Teplicích, kde nově stojí Galerie Teplice.

Společnost vlastnící roudnický Prior se rozhodla modernizovat obchodní dům v Mostě. A právě Roudnice nad Labem, s Jirkovem a Litvínovem patří do druhé skupiny, kdy Le cygne sportif groupe chce objekty prodat.

Reklama

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře