Roudnický most přes Labe je ve špatném stavu. Kdy začne rekonstrukce?

Most v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Most v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

ROUDNICE N.L. - Silniční most přes Labe v Roudnici nad Labem je ve špatném technickém stavu. Kraj, kterému most patří, uvolní zhruba 150 milionů na jeho opravu. Avšak kdy práce skutečně začnou, není jasné.

Reklama

Krajští radní navrhují zastupitelům rozhodnout o schválení investičního výdaje  náklady ve výši 150 milionů korun včetně DPH.

Důvodem je, že v současné době je most ve špatném stavebně-technickém stavu. "Z důvodu bezpečnosti muselo dojít ke snížení tonáže projíždějících vozidel," konstatoval ústecký krajský úřad.

"Jedná se o celkovou rekonstrukci stávajícího mostu, který konstrukčně nevyhovuje dopravnímu zatížení na silnici II/240 a svým stavebním stavem ohrožuje silniční dopravu, dopravu železniční trati a chodce procházející pod mostem," stojí ve vyjádření kraje.

Podle Ústeckého kraje rekonstrukcí dojde k výraznému zlepšení bezpečnosti silničního provozu a provozu na železniční trati v tomto úseku, zvýšení bezpečnosti chodců, zamezení další destrukce mostu a dalšího snižování nosnosti mostu případně jeho uzavření.

Avšak kdy rekonstrukce roudnického mostu začne, není jasné.

ČTĚTE:  FOTO: Roudnický most je ve špatném stavu. Kraj opravu neplánuje

Reklama

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře