Roudnický most je ve špatném stavu. Omezen provoz pro nákladní auta

Most v Roudnici nad Labem. Foto: archiv Město Roudnice n.L.
Most v Roudnici nad Labem. Foto: archiv Město Roudnice n.L.

ROUDNICE N.L. - Špatný technický stav silničního mostu v Roudnici nad Labem přes řeku Labe si vyžádal opatření - nesmí na něj ve větším množství jezdit nákladní vozidla.

Reklama

Odbor dopravy roudnického městského úřadu upozorňuje zejména provozovatele nákladní dopravy na změnu provozu na roudnickém mostu přes řeku Labe.

Po mostní prohlídce, provedené na podzim 2015, došlo na základě zjištění technického stavu k omezení jeho nosnosti na 12 t s dodatkem „jediné vozidlo 35 t“.

Toto opatření vychází ze stávajícího stavebního stavu mostu a Správa a údržba silnic Ústeckého kraje v tuto chvíli zpracovává podklady nutné pro jeho opravu.

"I přesto, že v termínu platnosti nařízení 1. dubna 2016 bylo osazeno příslušné dopravní značení v bezprostřední blízkosti mostu, řidiči ho bohužel příliš nerespektují," konstatoval mluvčí města Jan Vancl.

Ten zároveň upozornil také na plánované rozšíření tohoto značení do blízkého okolí, včetně návěstních tabulí, po jejichž osazení policie zahájí důkladné kontroly zaměřené právě na tento problém.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře