Roudnický kulturák Říp je nutné opravit, tvrdí město. Ne z úvěru, apeluje petice

KD Říp. Foto: www.kzm-roudnicenl.cz
KD Říp. Foto: www.kzm-roudnicenl.cz

ROUDNICE NAD LABEM - Spor o budoucnost kulturního domu Říp. Téma, které patří mezi dominantní ve městě. Radnice chce získat názor obyvatel, chystá veřejné projednání.

Reklama

Vedení města dlouhodobě chystá projekt rekonstrukce Kulturního domu Říp. S finální podobou projektu navržené rekonstrukce od architektonického ateliéru Mepro se mohou obyvatelé seznámit na veřejném projednávání 13. prosince 2017 od 17 hodin přímo v budově kulturáku.

Město argumentuje nutnou rekonstrukcí objektu, který údajně by nemusel splňovat hygienické parametry. Vedení radnice počítá s náklady až 60 milionů korun.

Náklady rekonstrukce mají být pokryty bankovním úvěrem, nebo prý není žádný vhodný dotační titul.

"Záměr rekonstrukce byl v minulosti prezentován nejen zastupitelům, ale i v rámci veřejného projednání, kde měli zúčastnění možnost získat odpovědi na dotazy od vedení města a především od autorů připravené studie. Setkání se zúčastnily desítky diskutujících, kteří se, stejně tak jako většina zastupitelů napříč politickým spektrem, shodli na potřebě tento objekt rekonstruovat," uvedl mluvčí města Jan Vancl.

"Nyní máte příležitost se v rámci veřejného setkání seznámit s výsledkem přípravné projektové fáze. Autoři projektu představí finální podobu navrhovaných technických řešení rekonstrukce objektu a zodpoví vaše případné dotazy," dodal mluvčí města.

Jenže ne všichni se záměrem rekonstrukce souhlasí, vznikla i petice.

Lidé se vymezují především proti vybudování dalšího kinosálu či kuželkárny. Také se jim nelíbí výše ceny a rozsah plánované rekonstrukce.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře