Roudnický KD Říp spolkne 60 milionů. Rekonstrukce odstartuje v roce 2018

Vizualizace nového KD Říp. Zdroj: archiv Město Roudnice n.L.
Vizualizace nového KD Říp. Zdroj: archiv Město Roudnice n.L.

ROUDNICE NAD LABEM - Schválení zastupitelů umožní proinvestovat z mětských peněz až 60 milionů korun na rekonstrukci KD Říp v Roudnici nad Labem.

Reklama

V průběhu letošního roku tak dojde k zahájení prací, po jejichž dokončení má objekt nabídnout moderní multifunkční sál s kavárnou a odpovídajícím sociálním zázemím.

Jedním z velkých témat byla předpokládaná cena zamýšlené rekonstrukce, jejíž maximální výši si vedení města, na základě vypracované studie, pracovně stanovilo na 60 milionů korun.

"Projekt firmy MEPRO prošel několikaměsíční procesem úprav a nutných omezení tak, aby celková cena nepřesáhla tuto původně zamýšlenou finanční hranici. Za předběžnou celkovou cenu téměř 54 mil. Kč bez DPH má být realizována především rekonstrukce hlavní budovy kulturního domu se sálem a souvisejícím zázemím tak, aby byla nejen funkční, ale zároveň byly dodrženy stanovené standardy kvality. Zastupitelstvo za tímto účelem rozhodlo o přijetí úvěru ve výši 60 mil. Kč s fixní úrokovou sazbou na 10 let," vysvětlil mluvčí města Jan Vancl.

Sál společně se dvěma balkony nabídnou divákům celkem více jak dvě stovky míst k sezení, a kromě odpovídající akustické úpravy prostoru, dvou salónků, či nového sociálního zázemí, nabídne rekonstruovaný objekt i kavárnu s možností občerstvení.

Zásadní stavební změnou je větší otevření předprostoru budovy do Husova náměstí a přemístění hlavního vstupu na její osu do prostoru dnešní restaurace. Na ten bude přímo navazovat foyer pokračující do společenského sálu.

"Zajímavostí je také optické rozšíření sálu odstraněním portálu, které se příznivě projeví i na akustice prostoru. Opomenuta nezůstane ani oblíbená terasa s posezením, která bude po opravení a výsadbě vhodné zeleně otevřena jak pro účely kavárny, tak společenských akcí," dodal Jan Vancl.

SOUVISEJÍCÍ:  Jak má vypadat po rekonstrukci kulturní dům Říp?

Roudnický kulturák Říp je nutné opravit, tvrdí město. Ne z úvěru, apeluje petice

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře