Roudnické strážníky čeká stěhování

Policista, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Policista, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ROUDNICE NAD LABEM - Služebnu roudnických strážníků čeká stěhování. V příštím roce by tak mohla sídlit společně s dobrovolnými hasiči v areálu na Aleji 17. listopadu.

Reklama

"Nové místo na Aleji 17. listopadu, v areálu využívaném dobrovolnými hasiči, bylo zvoleno zejména díky své vhodné poloze, které je z demografického hlediska blíže pomyslnému středu města," uvedl mluvčí města Jan Vancl. Požadavek na přesun vzešel z jednání městské rady.

Podle starosty města Vladimíra Urbana by městská policie měla mít základnu blíže k hustěji obydlené zástavbě, kterou je především sídliště.

Zvolený objekt je majetkem města, bude však nutné, aby prošel stavebními úpravami. Technické zázemí, zejména kamerového systému, zůstane v budově úřadu v Riegrově ulici, nové datové propojení pak umožní jeho vzdálenou správu.

"Díky tomu, že se pouhých několik desítek metrů od budovy úřadu nachází služebna Policie ČR, neobávám se, že by přesunutím městské policie vznikl problém v historickém centru Roudnice. Naši strážníci s ní samozřejmě aktivně spolupracují, a tak si od změn naopak slibujeme větší bezpečnost a celkovou dostupnost policie v našem městě," dodal starosta.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře