Roudnické děti se dočkají dopravního hřiště. Má stát do 3 milionů

Dopravní hřiště, ilustrační foto. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Dopravní hřiště, ilustrační foto. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - Nové dopravní hřiště pro roudnické děti má vzniknout u ZŠ Školní. Záměr radních po vzrušené debatě schválili zastupitelé.

Reklama

Koalice Společně pro Roudnici, ANO, SNK-ED a KSČM prosadila na zastupitelstvu uvolnění 3 milionů korun na výstavbu dopravního hřiště. Proti záměru protestovali zastupitelé Vladimír Vlk a Šárka Hartychová (oba za ČSSD).

Těm se nelíbilo uvolnění peněz z položky pod rozvojem majetku - rezervy na investice. "Měli bychom nejprve udělat ucelenou strategii a ne uvolňovat peníze," argumentovali zastupitelé ze sociální demokracie.

Místostarosta František Padělek (SpR) apeloval na zastupitele, že není čas vypracovávat strategie, ale je nutné jednat. "Záměr dopravního hřiště zapadá do koncepce rozvoje města a pokud by se vypracovávala strategie, hřiště bude její součástí. My ale musíme jednat, občané od nás čekají výsledky," konstatoval.

S tím souhlasil i radní Josef Krajník (SNK-ED). "Chceme dopravní hřiště, aby roudnické děti nemusely jezdit do Litoměřic," řekl. Dopravní hřiště obhajoval i zastupitel Zdeněk Kubínek (ODS).

Nejprve rada města, poté i zastupitelstvo odsouhlasilo vybudovat dopravní hřiště u ZŠ Školní 1803. Projekt vypracuje Václav Veverka, stát má do 50 tisíc korun.

Zastupitelé schválili 15. rozpočtovou změnu v rámci I. rozpočtového opatření ZM 2015 - převod 3 mil. Kč z položky pod rozvojem majetku - rezervy na investice 2015 na položku - dětské dopravní hřiště (investice).

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře