Roudnická výtvarnice Svatava Jirmusová zemřela

Svatava Jirmusová. Foto: archiv rodiny
Svatava Jirmusová. Foto: archiv rodiny

Roudnice n/L. - Dne 30. prosince 2015 ve večerních hodinách po dlouhém boji s těžkou nemocí zesnula roudnická výtvarnice Svatava Jirmusová. Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 8. ledna 2016 ve 12 hodin v kostele Narození Panny Marie v Roudnici nad Labem.

Reklama

S velkou bolestí a zármutkem musím přátelům Svatky oznámit, že Svatava Jirmusová, rozená Podrábská, 30.12.2015 ve 21:21 hodin zesnula.

Sváťa byla při odchodu z tohoto světa doma, ve svém pokoji, netrpěla již žádnou bolestí a za ruce ji doprovázeli dcera, manžel, sourozenci a rodiče. Milujeme ji.

Svatka s rakovinou bojovala urputně a úspěšně již v roce 2004. Po deseti letech došlo bohužel k recidivě a to v takovém rozsahu, že by se musel stát zázrak, aby tuhle bitvu o život vyhrála. Přesto se nechtěla vzdát a 15. měsíců bojovala nevídaným způsobem, přičemž dle možností mezi chemoterapiemi stále budovala krásný domov, tvořila v ateliéru a organizovala farmářské trhy. A především NIKDY neztrácela optimismus, úsměv, dobrou náladu (uměla se smát i "rakovi") a laskavost. Svatka byla a zůstane krásným, kvalitním a inspirativním člověkem.

V posledních týdnech a dnech však některé orgány selhávaly, tělo již nemohlo a vypovídalo službu, ale její srdce a hlava stále bojovaly a nechtěly se vzdát. Svatka chtěla strašně moc žít a tvořit. To jí však již osud nedopřál a Svatava Jirmusová zemřela ve věku 44 let. Kdo jste ji znali a měli rádi, tak si na ni občas vzpomeňte.

Za Svatčinu rodinu Aleš Jirmus - manžel

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře