Roudnická nemocnice plánuje investice. Rozhodnout o nich mají i pacienti

Roudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Roudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ROUDNICE NAD LABEM - S netradiční formou zapojení pacientů do rozhodování o investicích v Podřipské nemocnici v Roudnici nad Labem pokračuje vedení zdravotnického zařízení. Lidé zároveň mohou získat některou z hodnotných cen.

Reklama

Rodinná nemocnice. Tak se prezentuje roudnická nemocnice.

Pro rok 2019 má nachystány některé investice, které byly i kvůli loňským událostem pozdrženy.

Investice v podobě výměny starých oken za nová plastová se brzy dočká také jihozápadní část hlavní budovy polikliniky a čelo budovy orientované směrem k chirurgii. Mimo oken budou vyměněny také parapety, dveře a žaluzie. Celková investice se pohybuje kolem 2 miliónů Kč.

V současné době jsou v areálu nemocnice poslední 3 původní výtahy z roku 1977, proto se vedení nemocnice rozhodlo výtahy modernizovat, aby byla zajištěna nejen vyšší úroveň komfortu, nosnost, ale v neposlední řadě také bezpečnost našich klientů.

Nové výtahy budou odpovídat nejnovějším normám, nosnost se několikrát znásobí až na cca 2 tuny, také dojde k rozšíření kabin. Výtahy budou disponovat akustickým oznámením stanic a v neposlední řadě poskytnou automatické otvírání a zavírání dveří kabiny.

Záměrem oddělení NRP je vrátit pokud možno co nejvíce pacientů do aktivního života.

Dalších 9 lůžek nám také pomůže vyhovět velkému zájmu pacientů o naši následnou a rehabilitační péči. Těšíme se, že toto vylepšení ocení jak naši klienti, tak i personál. Dostavba by neměla přesáhnout částku 2 miliony korun.

V návrhu je komplexní úprava venkovních prostor před nemocnicí.

Svou podstatou zapadá tento projekt do už nastartovaného konceptu „ otvíráme nemocnici veřejnosti“. V tomto pojetí, chtějí lidé trávit svůj čas v nemocnici ( myšleno v jejím areálu, ať už se jedná o zahradu, příkladem jsou dva ročníky akce letní kino), a to nejen tím, že navštěvují své lékaře…

Roudnická nemocnice je i jedno z mála zdravotnických zařízení, které se v současné době zabývá balneologií. Důvodem je finanční náročnost tohoto odvětví. Vzhledem k tomu, že roční náklady na provoz dosahují astronomických částek, rehabilitační oddělení od této činnosti ustupují a volí méně nákladné varianty rehabilitace.

Který projekt má být vybrán k realizaci?

O tom mohou rozhodovat v anketě i pacienti.

Získat hlasováním lze Apple Watch Series 3 v hodnotě 7 790 Kč. Může vyhrát ten, kdo bude hlasovat a svým hlasem současně podpoří projekt, který zvítězí u veřejnosti.

Poukázka do lékárny v hodnotě 5 000 Kč. Může vyhrát každý, kdo bude hlasovat pro projekt.

Hlasování probíhá na stránkách roudnické nemocnice.

Reklama

Hodnocení

1.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře