Roudnická nemocnice měla rok 2015 úspěšný. Vyplatila vánoční prémie, plánuje zvýšení platů

Roudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Roudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Roudnice n/L. - Ve velmi dobré ekonomické kondici je Podřipská nemocnice s poliklinikou v Roudnici nad Labem. Pod vedením ředitele Tomáše Krajníka špitál prochází modernizací, ošetřuje kromě pacientů z Podřipska i lidi z Litoměřicka, Mělnicka či Děčínska.

Reklama

"Rok 2015 patřil k obdobím pro PNsP velmi úspěšným. Začalo dobře fungovat gynekologicko - porodnické oddělení, zaznamenali jsme nebývalý nárůst pacientů ze sousedních regionů," konstatoval Tomáš Krajník.

"Sami vnímáte výrazný nárůst investic do všech oddělení naší nemocnice. Podařilo se nám něco, o co jsme usilovali již několik let. Nárůst pacientů v našem zdravotnickém zařízení svědčí o kvalitní práci našich zaměstnanců a dobré péči o naše pacienty," uvedl ředitel roudnické nemocnice.

"Vedení nemocnice se proto rozhodlo ocenit snahu personálu a nezměrné úsilí, které je nutné v tak složité činnosti, jakou zdravotní péče bezesporu je a uvolnilo z rezervních zdrojů částku v řádu několika miliónů Kč na odměny pro své zaměstnance," vysvětlil Tomáš Krajník.

"K tomu rozhodnutí došlo i přesto, že část této péče poskytnuté nad rámec objednávky pojišťoven zůstává stále neuhrazena," dodal.

V příštím roce roudnická nemocnice se připravuje na 5% navýšení tarifních mezd zaměstnanců. "Pevně věříme, že se nám v některých oborech, kde je na trhu nedostatek personálu, podaří najít rezervu pro větší nárůst. V roce 2016 je vyhláška postavena proti růstovým nemocnicím, ale my stále věříme, že nakonec zvítězí rozum a zdravotnictví se bude rozvíjet v zájmu pacientů a zvyšování kvality péče," doplnil ředitel Podřipské nemocnice.

Naposledy přistoupila roudnická nemocnice k navýšení tarifních platů v průměru o 6% v lednu 2015.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře