Roudnická linka MHD je nově součástí Dopravy Ústeckého kraje. Změní trasu i zastávky

Autobus v Roudnici nad Labem. Foto: archiv Město Roudnice n. L.
Autobus v Roudnici nad Labem. Foto: archiv Město Roudnice n. L.

ROUDNICE NAD LABEM - Od 1. ledna 2019 dojde k integraci linky městské hromadné dopravy v Roudnici nad Labem do integrovaného dopravního systému Doprava Ústeckého kraje (DÚK). Linka MHD tak získá novou přehlednější trasu, více spojů, nové číslo 368 a možnost vydávání jednotlivých i časových jízdenek DÚK.

Reklama

V MHD bude stejně jako v linkách DÚK navíc možné i využití papírových jízdních dokladů Pražské integrované dopravy (PID), které jsou vhodné pro cestování do Prahy, Mělníku či jiných míst ve Středočeském kraji.

Nový jízdní řád a trasa linky MHD 368 zohledňují rozložení osídlení města.

Rozšíří se tak obsluha zejména nemocnice a sídliště, kde vzniknou nové zastávky, a to na úkor Podlusk, Čihadel či lokality u hřbitova, které dlouhodobě vykazují nižší využití cestujícími, uvedí tisková zpráva kraje.

"I jim se ale spojení díky integraci s linkami DÚK a prodloužení trasy linky PID 467 z  Mělníku zlepší. Jízdní řád MHD byl sestaven s ohledem na návaznosti mezi autobusy a vlaky v železniční stanici Roudnice n. L. (zejména na rychlíky ve směru na Prahu), přičemž případné chybějící návaznosti v časech, kdy linka MHD nemůže jet, doplní přidané spoje linky 672, které díky tarifní integraci mohou cestující bez obav využít k  cestám po území města stejně jako již zmíněnou linku PID 467 a dále linky DÚK 635, 636, 646, 680, 681, 683, 684, 685 a 687," uvádí Ústecký kraj.

"Jedná se o dlouho plánovanou změnu, která v počátku může cestujícím přinést určité nepohodlí, avšak je dobře připravena. Původní linka MHD zůstává na přímější trase spojující sídliště s centrem města, vlakovým nádražím a Bezděkovem. V ostatních místech ji nahradí právě autobusy Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) a autobusy Pražské integrované dopravy (PID)," konstatoval roudnický starosta František Padělek (SpR).

SOUVISEJÍCÍ: Od ledna 2019 budou omezeny autobusové spoje na Litoměřicku, prý chybí řidiči

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře