Roudnici čeká dopravní kolaps. Uzevřena bude důležitá tepna v centru města

Stavební práce, značka, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Stavební práce, značka, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ROUDNICE NAD LABEM - Od 21. května 2018 bude uzavřena důležitá dopravní spojnice Kratochvílova ulice v Roudnici nad Labem. Na řidiče čeká objízdná trasa. Konec prací je naplánován až na konec srpna 2018.

Reklama

Plánovaná rekonstrukce vodovodu a kanalizace v Kratochvílově ulici dočasně přinese zásadní změny místní automobilové dopravy. Od 21. května 2018 dojde k uzavření průjezdu mezi kruhovými objezdy na Špindlerově třídě.

Průběh hlavních prací probíhajících na silnici II/246 si  vyžádá semaforovou regulaci, která umožní zajistit bezpečnou průjezdnost lokality.

"Řešením by byl třícestný semafor, který by však, vzhledem k místním dopravním poměrům, způsobil kolony vozidel s dlouhou čekací dobou. Došlo tak ke zvolení vhodnější dvoucestné varianty za podmínky, že silnice II/240 (Špindlerova) bude po dobu průběhu prací uzavřena mezi kruhovými objezdy u OD Říp a Billa, a to i přesto, že zde dojde pouze k několika propojením vedení kanalizace a plynu," uvedl mluvčí města Jan Vancl.

Pro objetí uzávěry směrem z centra je možno užívat místní komunikace Vrchlického, Neklanova nebo Podlusky, kudy bude vedena oficiální objížďka.

Ve směru na Krabčice je pak možno jet ulicí Řipskou nebo přes Bezděkov. Oficiální objížďka pro nákladní vozidla povede po dálnici D8 a dále pak přes Litoměřice a zpět přes Křešice a Polepy.

SOUVISEJÍCÍ: Grafika objízdné trasy

Linková autobusová doprava a vozidla integrované záchranné služby budou i nadále projíždět uzavřeným úsekem bez omezení.

"Vzhledem k posunu termínu prací nyní vedení města Roudnice nad Labem zvažuje realizaci kruhové křižovatky ulic Jungmannova a třídy T.G.M. Stavba si klade za cíl zvýšení plynulosti dopravy v lokalitě, a to nejen v průběhu rekonstrukcí, ale i po jejich dokončení," popsal mluvčí města Jan Vancl.

"O výstavbě kruhového objezdu právě na této křižovatce uvažujeme již několik let. Nyní, i díky vhodnému posunu termínu zahájení prací, nastala vhodná chvíle k jeho realizaci tak, abychom alespoň částečně pomohli omezit dopad uzavírky na místní dopravu," řekl starosta Vladimír Urban.

Realizace kruhové křižovatky je součástí Stavební práce v Kratochvílově ulici mají být, dle schváleného harmonogramu, dokončeny do 31. srpna 2018.

Reklama

Hodnocení

2.6 hvězdiček / Hodnoceno: 10x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře