Roudnice opravila domy z dotace. Rozšíří sociální služby

Azylový dům v Roudnici nad Labem. Foto: archiv Český Rozhlas
Azylový dům v Roudnici nad Labem. Foto: archiv Český Rozhlas

Roudnice n/L. - Nízkoprahové centrum a zvýšení kapacity azylového domu je nově v Roudnici nad Labem díky rekonstrukci dvou objektů. Na jejich opravu získalo město evropskou dotaci.

Reklama

"Město dokončilo dlouhodobé investiční projekty finančně podporované prostřednictvím Integrovaného operačního programu – sociální integrace a služby. Tyto budou mít zásadní dopad na budoucí kvalitu poskytovaných služeb pro občany Roudnice nad Labem, ale i dalších obcí na Podřipsku," řekl pro MojePodřipsko.cz mluvčí města Jan Vancl.

Jedná se o rekonstrukce dvou objektů na adresách Sladkovského 1365 a Jungmannova 670. "Zvýší se tak kvalita i kapacita zařízení, která budou pomáhat lidem z širokého okolí v řešení obtížných životních situací," dodal mluvčí.

Podle Jana Vancla cílem těchto projektů je profesionalizace prostor využívaných pro realizaci sociálních služeb. "Jedná se o navýšení kapacity a rozšíření poskytovaný činností v rámci sociálních služeb, především s ohledem na aktivizaci cílové skupiny a jejího úspěšného zapojení do společnosti a trhu práce. Oba projekty reflektují dlouhodobé potřeby zjištěné na základě místních analýz," upřesnil mluvčí města.

Oprava obou budov vyšla na zhruba 20 milionů korun. Z toho 16,9 milionu získalo město z evropských fondů.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře