Roudnice nad Labem vede soudní spory o miliony. Jak si vybírá obchodní partnery?

Radnice v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Radnice v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. /EXKLUZIVNĚ/ - Při pohledu na seznam probíhajících soudních sporů města Roudnice nad Labem to vypadá, že zástupci radnice v minulosti uzavírali jednu špatnou smlouvu za druhou. Zpětné vymáhání stoji městskou kasu další peníze.

Reklama

MojePodřipsko.cz získalo na základě zákona o svobodném přístupu k informacím seznam probíhajících soudních sporů, které na zasedání rady města průběžně řeší roudničtí radní.

Soudní spory významně zasahují do rozpočtu města, omezují město v rozvoji, naopak právní služby stojí další peníze. Ty chybí třeba na chodníky či opravy městských ulic.

Město vede soudní spory o dlužné nájemné, úhrady za služby a vyklizení bytu. Těchto soudních sporů je 30.

Další soudní spor město vede s firmou Patronia s.r.o. Z pohledu města je to spor o bezdůvodné obohacení ve výši 1 084 103 korun. Jedná se o soudní spor z neplatné smlouvy s pojišťovacím makléřem o vrácení odměny pojišťovacího makléře za poskytnuté služby.

Roudnice nad Labeme vede i soudní spor s JUDr. Hanou Lukešovou o bezdůvodné obohacení ve výši 20 550 Kč.

Další soudní spor je veden se společností Ekonomické a právní poradenství, s.r.o. o náhradu škody ve výši 223 927 korun způsobenou porušením povinností ze smlouvy o dílo.

A pak je tu kauza nikdy nepostaveného školícího centra u zimního stadionu. Město vede soudní spor s REKONT spol. s r.o., STAVBY KÜHN s.r.o., EKKY STAV s.r.o. o zrušení rozhodčího nálezu, na jehož základě bylo město povinno uhradit těmto subjektům náhradu škody ve výši 34 329 918 korun za porušení smlouvy o dílo.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře