Roudnice jinak: V roudnickém pivovaru by mohl vzniknout kulturní sál

Pivovar v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Pivovar v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - Město Roudnice nad Labem je vlastníkem zchátralého bývalého roudnického pivovaru. Podle zastupitele a lékaře Ondřeje Krajníka by mohlo vzniknout něco podobného jako je Hrad v Litoměřicích.

Reklama

Město chátrající objekt zastřešilo. Co ale bude dál? Změnit to chce zastupitel Ondřej Krajník z hnutí Roudnice jinak, který pro MojePodřipsko.cz představil vizi, jak by se bývalý pivovar mohl využít.

"Myslím si, že je to vhodná lokalita pro výstavbu odpovídajícího kulturního sálu pro Podřipsko - třeba pro divadlo," nastínil plány. Podle Ondřeje Krajníka by v Roudnici mohlo vzniknout něco podobného jako v Litoměřicích.

Původní historické součásti stavby pivovaru by byly zachovány, tedy rekonstruovány. A to i původní obvodové zdi. Uvnitř objektu by vznikla samostatná nosná konstrukce, která by umožnila výstavbu sálu a zázemí. Navíc by vše bylo navrženo tak, aby záplava vody ze sousedního Labe novou stavbu neohrožovala.

Ve prospěch pivovaru pracuje komise jmenovaná radou města: MUDr. Josef Krajník, MUDr. Ondřej Krajník, PhDr. Potůčková, Ing. Horecká, MgA Jiří Brodský, Arch. Janoš.

"Měli jsme i veřejnou diskusi v GMU v prosinci 2015 a následně jsme získali na rok 2016 dotaci 500 000 Kč určenou na odvodnění budovy pivovaru a zpřístupnění budovy sladovny veřejnosti," připomněl Ondřej Krajník dosud uskutečněné kroky.

"Cítím jako problém ještě výrazný tlak vedení města na rozsáhlou rekonstrukci KD Říp, který ale podle mého názoru a názoru naší komise nevyhovuje rozměrově. Je to původně spolkový dům pro hospodářskou záložnu a spolek Říp. Pro divadelní a plesový sál je malý," konstatoval Ondřej Krajník.

Ten navrhuje: "V Řípu opravme fasádu a čelní stěnu do původní neobarokní podoby, ale divadlo postavme zcela nové, vhodné např. pro maturitní plesy roudnických středních škol," dodal Ondřej Krajník.

ČTĚTE:  Roudnický pivovar má zase střechu. Co ale v něm bude?

Den architektury v Roudnici nad Labem: Architektura konverzí a roudnický pivovar

FOTO: V galerii budou řešit, co s roudnickým pivovarem

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře