Roudnice jinak: V roudnickém pivovaru by mohl vzniknout kulturní sál

Pivovar v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.czPivovar v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - Město Roudnice nad Labem je vlastníkem zchátralého bývalého roudnického pivovaru. Podle zastupitele a lékaře Ondřeje Krajníka by mohlo vzniknout něco podobného jako je Hrad v Litoměřicích.

Reklama

Město chátrající objekt zastřešilo. Co ale bude dál? Změnit to chce zastupitel Ondřej Krajník z hnutí Roudnice jinak, který pro MojePodřipsko.cz představil vizi, jak by se bývalý pivovar mohl využít.

"Myslím si, že je to vhodná lokalita pro výstavbu odpovídajícího kulturního sálu pro Podřipsko - třeba pro divadlo," nastínil plány. Podle Ondřeje Krajníka by v Roudnici mohlo vzniknout něco podobného jako v Litoměřicích.

Původní historické součásti stavby pivovaru by byly zachovány, tedy rekonstruovány. A to i původní obvodové zdi. Uvnitř objektu by vznikla samostatná nosná konstrukce, která by umožnila výstavbu sálu a zázemí. Navíc by vše bylo navrženo tak, aby záplava vody ze sousedního Labe novou stavbu neohrožovala.

Ve prospěch pivovaru pracuje komise jmenovaná radou města: MUDr. Josef Krajník, MUDr. Ondřej Krajník, PhDr. Potůčková, Ing. Horecká, MgA Jiří Brodský, Arch. Janoš.

"Měli jsme i veřejnou diskusi v GMU v prosinci 2015 a následně jsme získali na rok 2016 dotaci 500 000 Kč určenou na odvodnění budovy pivovaru a zpřístupnění budovy sladovny veřejnosti," připomněl Ondřej Krajník dosud uskutečněné kroky.

"Cítím jako problém ještě výrazný tlak vedení města na rozsáhlou rekonstrukci KD Říp, který ale podle mého názoru a názoru naší komise nevyhovuje rozměrově. Je to původně spolkový dům pro hospodářskou záložnu a spolek Říp. Pro divadelní a plesový sál je malý," konstatoval Ondřej Krajník.

Ten navrhuje: "V Řípu opravme fasádu a čelní stěnu do původní neobarokní podoby, ale divadlo postavme zcela nové, vhodné např. pro maturitní plesy roudnických středních škol," dodal Ondřej Krajník.

ČTĚTE:  Roudnický pivovar má zase střechu. Co ale v něm bude?

Den architektury v Roudnici nad Labem: Architektura konverzí a roudnický pivovar

FOTO: V galerii budou řešit, co s roudnickým pivovarem

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017
Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?

Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé


Komentáře