Roudnice bojuje s psími exkrementy. Pejskaře čekají pokuty

Značka
Značka

Roudnice n/L. - Psí exkrementy se stávají velkým problémem Roudnice nad Labem. Proto radnice vyzývá občany a zejména majitelé psů, aby po zvířatech uklízeli. Jinak jim hrozí pokuta.

Reklama

Městská policie v Roudnici nad Labem se bude více zaměřovat na pejskaře. Pokud strážníci zaznamenají, že majitel psa neuklidil psí exkrementy, mohou udělit až 1 tisícovou blokovou pokutu. Přesto radnice vyzývá k prevenci a k samosběru.

"Úklid po nezodpovědných majitelích stojí město poměrně dost peněz. Výběr poplatků nepostačuje na náklady spojené s úklidem psích exkrementů. Specializovaný pracovník Roudnických městských služeb na sběr psích exkrementů má město rozděleno na 8 lokalit. Každý den projde s průměrným sběrem cca 10 kg exkrementů. K této činnosti je využíván v letních měsících ruční vysavač a v období studeného počasí klasická lopata," uvedla Milena Kaánová, refernetka odboru životního prostředí na roudnickém městském úřadě.

"Roudnici nad Labem máme určeno 20 míst, kam jsou dodávány sáčky na psí exkrementy, které se bohužel často nepoužívají k danému účelu. Základem však zůstává samosběr majitelů psů. Proto žádáme majitele psů, ať jsou při úklidu psích výkalů důslední, jinak je jejich čin posuzován jako přestupek a městská policie může na místě uložit pokutu do výše 1 000 korun," dodala Milena Kaánová.

ČTĚTE: Litoměřičtí strážníci musí nahlašovat výskyt psích exkrementů

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře