Řípská pou 2016: Na starostu Krabčic Šimáčka míří kritika obyvatel obce

Plakát. Zdroj: pořadatel
Plakát. Zdroj: pořadatel

Krabčice-Rovné - Nejen kontroverzní vystoupení kapely Ortel, ale i stížnosti na starostu Krabčic Jiřího Šimáčka míří kritika. Tentokrát ze strany obyvatel obce. Důvodem je bránění občanům ve vjezdu do místa bydliště.

Reklama

Starosta Jiří Šimáček je terčem kritiky nejen kvůli tomu, že pozval - obec je organizátorem Řípské poutě - kontroverzní kapelu Ortel, ale i kvůli omezení běžného života v obci.

Krabčice se totiž na tři dny (22.-24.4.2016) stanou pouovým místem. To pro běžného občana přináší negativní jevy - nejen hluk, ale i omezení pohybu.

"Každým rokem se v obci Krabčice-Rovné pod Řípem konná tradiční Řipská pou. Občané s trvalým bydlištěm vždy dostávali povolení k vjezdu, aby mohli projet do místa bydliště. Bohužel v letošním roce pan starosta omezil toto povolení pouze na 2 volné vjezdy na číslo popisné," popsala pro MojePodřipsko.cz Vladimíra Cuchá realitu v době konání poutě.

"Pokud někdo z občanů má více vozidel než dvě, brání mu pan starosta ve vjezdu s dalšími vozy do místa trvalého bydliště. Aby byl tento vjezd umožněn a mohli jsme projet do místa bydliště, musíme si zakoupit další povolení za částku 50 Kč nebo další auto si máme ponechat na vyhrazeném parkovišti. Tam zaplatit si parkovné a do místa bydliště si dojít pěšky. Prostě další auto nelze dostat na svůj pozemek, jedině si vstup domů zaplatit," vysvětlila absurdní rozhodnutí starosty Jiřího Šimáčka.

"Chápala bych, kdyby to bylo v rámci omezení provozu, ale pokud si mohu zaplatit placených vjezdů kolik chci, tak je to za účelem zisku nebo pokrytí poskytnutých výhod obyvatelům ve formě poskytnutých vstupenek," dodala Vladimíra Cuchá.

ČTĚTE: Kontroverzní Řípská pou? Proti vystoupení Ortelu probíhá petiční akce

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře