Rekonstrukce mostu ve Štětí přes Labe má začít v dubnu 2019

Most ve Štětí přes Labe. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Most ve Štětí přes Labe. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

ŠTĚTÍ - Od dubna 2019 do června 2020 bude probíhat kompletní rekonstrukce mostu ve Štětí přes Labe. Štětská radnice zveřejnila podrobné informace o průběhu výstavby a opatřeních.

Reklama

Předpoklad zahájení stavby a tedy i kompletní odstavení mostu pro všechny druhy dopravy včetně pěších má odstartovat 1. dubna 2019. Práce mají být dokončeny do června 2020.

V průběhu dubna 2019 dojde ke kompletní demolici části mostu nad silnicí č. II/261 (směr Litoměřice).

"Vzhledem k tomu, že konstrukce štětského mostu je založena formou předpjatého betonu a účelem rekonstrukce je rovněž zesílení jeho nosné konstrukce, zlepšení jeho stavebně-technického stavu a prodloužení jeho životnosti, budou po odstranění části mostu nad silnicí znovu provedeny sondy do konstrukce mostu a prověřen též aktuální stav všech ocelových lan," uvedl místostarosta Štětí Miroslav Andrt.

"Pokud by se zjistily nové skutečnosti prokazující ještě horší stav mostu než se předpokládalo, muselo by se přistoupit ještě k dalším opatřením nad rámec zpracované projektové dokumentace."

Poté má následovat zvednutí hlavní mostní konstrukce a výměně ložisek mostu.

Po jeho zpětném uložení na ložiska bude znovu vybetonována část mostu nad silnicí a napojena předpolí mostu na obou březích Labe.

V listopadu 2019 má být znovuzprovozněna železniční vlečka na mostě.

SOUVISEJÍCÍ: Zahájení oprav mostu ve Štětí je o krok blíže. Hotovo má být v půli roku 2020

Reklama

Hodnocení

2.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře