Region Roudnice nad Labem? Nové cedule zvyšují městům sebevědomí

Modrá cedule Region Žatec. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czModrá cedule Region Žatec. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ROUDNICE NAD LABEM - Modré cedule označují území bez přesných hranic, ale slouží jako psychologický efekt. Města, která se chtějí "vymanit" z původních okresů, volí pro své "sebeurčení" název Region. Vydá se touto cestou i Roudnice nad Labem?

Reklama

Rivalita mezi Žatcem a Louny je známá. I v současnosti je označován jako okres Louny, přestože už neplní původní funkci. Místo toho vznikly obce s rozšířenou působností a okres byl tak rozdělen na oblasti Louny, Podbořany a Žatec.

A právě Žatec zavedl před několika lety novinku. Město nechalo vyrobit a umístit k silnicím modré cedule s nápisem Region Žatec.

Zákon to nezakazuje, přestože něco jako "region" neexistuje.

A stejné cedule s nápisem "Region Roudnice nad Labem" by mohla nechat vyrobit a instalovat roudnická radnice.

Následovat by mohlo město Dvůr Králové nad Labem, které je součástí okresu Trutnov. Vedení tamní radnice se ale rozhodlo vyřešit "mindrák" a Dvůr Králové více zviditelnit.

"Cedule posílí naši hrdost, že památky, které tady jsou, jsou na Dvorsku. A ne na Trutnovsku,“ řekl pro ČT24 starosta Dvora Králové Jan Jarolím.

Přestože Roudnice nad Labem patří do okresu Litoměřice, město pod Řípem je rovněž obcí s rozšířenou působností. S Litoměřicemi de facto nemá nic společného.

Modré značky ukazují na území bez hranic. Co přesně region s modrou značkou znamená, neříká ani zákon o územním členění státu.

„Když už ne okres, tak alespoň náš region jsme si označili. Panuje tu takové přátelské špičkování,“ řekl pro ČT24 žatecký mluvčí Karel Havelka.

Žatec vnímá modré cedule jako podporu sebevědomí obyvatel města.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj
ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí
Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online

Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku
Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň
OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech


Komentáře